LAND ROVER AUTOSHOW

MAYIS 2015

1998 yılından beri Borusan Otomotiv tarafından temsil edilen ilk Premium SUV markası Land Rover, bu sene fuarda 8 araç ile yar alıyor.

  • Range Rover Hybrid
  • Range Rover LWB
  • Range Rover Evoque
  • Discovery
  • Discovery Sport
  • Range Rover Sport Hybrid
  • Range Rover Sport


Bunlar arasında Discovery Sport, premium kompakt SUV segmentinin temsilcisi. Mart ayında Türkiye lansmanı yapılan modelin 2.0 litre 240 beygir gücünde 9 İleri otomatik şanzımanlı versiyonu olduğu gibi kısa bir süre sonra 2.0 litre 180 beygir gücündeki dizel motoru da yer alacak.

4x4 özelliği sayesinde düz yolda en iyi yol tutuşu sağlarken aynı zamanda zorlu yol koşullarında da kolaylıkla güvenli bir şekilde ilerlemenizi sağlıyor. 7 kişinin seyahat etmesine olanak tanıyan versiyonu ile kalabalık aileler için geniş bir hacim sunuyor.

2002 yılından itibaren Range Rover üçüncü nesline girerken, Land Rover konser salonu kalitesinde ses paketleri ve çoklu DVD çalar sisteminin sunulmasıyla müşteriler arasında popülaritesi her geçen gün artan gelişmiş haber/eğlence talebine yanıt verdi. Müşteriler koyun derisi halılardan kabin kaplamalarında kullanılan ahşabın türüne kadar sayısız detayı belirleyebiliyordu. Biraz daha özel bir şey talep eden kişilerin ise yalnızca sorması yeterliydi.

2011'de Land Rover şimdiye kadar ürettiği en pahalı Range Rover olan 500 Autobiography'yi yarattı. 2013 yılında dördüncü nesil Range Rover'ın sunulmasından önce lüks standartları açısından yeni bir seviye belirledi.

Range Rover Sport ise hybrid versiyonu ile dizel motorlara yeni bir soluk getiriyor. Hybrid’in ilk kez bir dizel ile sunulduğu bu SUV, 6 silindirli motoru, 340 Beygir gücü ve 8 ileri şanzımanı ile ortalamada sadece 6,4 lt/100 km yakıt tüketimi ile sınıfından beklenenin çok daha ötesinde bir ekonomi sunuyor.

Amiral gemisi Range Rover ise uzun (Long) versiyonu ile Autoshow’daki yerini alıyor. 3.0 litre dizel motora sahip model, 258 beygir gücü ile 0’dan 100km’ye 8,3 saniyede ulaşabiliyor. 2,354 kg ağırlığındaki bu aracı bu kadar seri bir şekilde hareket ettirebilen motor 8 ileri otomatik şanzıman ile kontrol edilebiliyor. Lüks ve konforun zirvesinde, birinci sınıf deri, ahşap ve krom malzemelerle donatılmış olan otomobil, SUV kategorisinde beklenen tüm konfor standartlarının üstüne çıkıyor. Binek bir otomobil konforu sağlayan araç, 20 cm daha uzun olan “long” versiyonu sayesinde arkadaki yolcular için ekstra diz mesafesi ve konfor alanı sunuyor.

Uzun arka kapısından ve kapı altı çıtası üzerinde bulunan “L” ibaresi ile ayırt edilebilen Range Rover Long, şoförlü kullanımlar için bir limuzin konforu ve aynı zamanda arazi kabiliyeti sunuyor.© Jaguar Land Rover 2018