JAGUAR LAND ROVER, 24. JAMES BOND MACERASI SPECTRE İLE YAPTIĞI İŞBİRLİĞİNİ DUYURDU.

ŞUBAT 2015

Jaguar Land Rover Özel Operasyonlar tarafından sunulan Range Rover Sport SVR ve Defender Big Foot dahil olmak üzere bir dizi Land Rover aracı, 24. James Bond macerası Spectre'de yer alacak.

Çekimleri Avusturya'da başlayan Spectre filmi için modifiye edilen Land Rover Defender ve Range Rover Sport SVR araçlarının yer aldığı sahnelerin çekimi bir süre önce tamamlandı.

Özel Operasyonlar bölümü tarafından hazırlanan son derece kabiliyetli Defender Big Foot araçlarında zorlu arazi koşullarıyla baş edebilmesi için 37 inç çapında devasa arazi lastikleri kullanıldı. Ayrıca araçlar özel tasarlanmış süspansiyona ve gelişmiş gövde korumasına da sahip ve filmde yer alan Range Rover Sport SVR, şimdiye kadar üretilen en hızlı ve en güçlü Land Rover modeli oldu.

Bu Land Rover araçların yanı sıra, Jaguar C-X75 konsept aracı da Roma'daki olağanüstü otomobille kaçış sahnesinde yer alacak.

Bu araçlar, sonuncusu 2012'de çekilen Bond maceralarındaki Jaguar Land Rover araçlarının geleneğini izliyor. Güçlü Defender 110 Double Cab Pick Up modeli de SKYFALL filminin açılış sekansında saha ajanı Eve Moneypenny tarafından kullanılmıştı.

"Bu işbirliği, Jaguar Land Rover için heyecan vericidir ve Özel Operasyonlar ekibinin olağanüstü kabiliyetlerini göstermesi için bir fırsat olmuştur."

John Edwards Jaguar Land Rover Özel Operasyonlar Yönetim Direktörü

Albert R. Broccoli’nin sahibi olduğu EON Productions, Metro-Goldwyn-Mayer Studios ve Sony Pictures Entertainment tarafından çekilen 24. James Bond macerası Spectre filminin 2015'in sonlarında yayınlanması planlanıyor.

Bond dünyasındaki Jaguar Land Rover hakkında şu bağlantıdan daha fazla bilgi alabilirsiniz: www.007.com

© Jaguar Land Rover 2018