EXTREME SAILING SERIES'İN TÜRKİYE ETABI BAŞLIYOR.

18 EYLÜL CUMA

Dünyanın en seçkin yelken organizasyonu olarak kabul edilen Extreme Sailing Series'in yedinci etabı İstanbul'da gerçekleşiyor.

Land Rover’ın 2012 yılından bu yana ana sponsoru olduğu Extreme Sailing Series, uluslararası yelkencilik dünyasında 2007 yılından itibaren önemli bir organizasyon olarak yerini alıyor.

Extreme Sailing Series toplam 8 etaptan oluşuyor. Bu yıl serinin 7. etabı 1 Ekim’deki basın gününün ardından 2 ile 4 Ekim 2015 tarihleri arasında, 4. kez İstanbul’un ev sahipliğinde, Kadıköy’de gerçekleştiriliyor.

İçlerinde bir Türk takımının da yer aldığı, dünya şampiyonlarından olimpiyat yelkencilerine, bu sporda sayısız başarıya imza atmış sporcunun yarıştığı Extreme Sailing Series, tüm izleyenlere hem heyecanlı hem de keyifli dakikalar sunmayı garanti ediyor.

Organizasyon boyunca 12 metre boyunda, hız ve esneklik için tasarlanmış, saatte 60 km hıza ulaşabilen katamaranların yarıştığı Extreme Sailing Series, dünya çapında toplam 300.000’e yakın kişiye ulaşıyor.

Land Rover ailesinin tüm modellerinin sergileneceği etkinlik alanında, adrenalin dolu yarışları izleyebilir veya Land Rover Experience tarafından kurulan terrapod üzerinde araçların eşsiz off-road performansını da deneyimleyebilirsiniz. Yarışların halka açık olan alanda izlenmesi de mümkün olacaktır.

Etkinlik saatleri: 10:00 – 19:00 arasındadır.

Kroki için tıklayınız.

© Jaguar Land Rover 2018