EFSANEVİ DEFENDER MODELİNE AİT SON ARAÇ SOLIHULL’DA ÜRETİLDİ.

Land Rover bugun son Defender modelinin ünlü Solihull üretim tesisinde üretimiyle 68 yıllık geçmişini kutladı.

Bu özel anı kutlamak üzere 700’den fazla mevcut ve eski çalışan, ünlü Solihull tesisinde bir araya gelerek aralarında ilk ön üretim ‘Huey’ Series I olmak üzere Defender’ın geçmişini oluşturan en önemli araçları görme ve kullanma fırsatı buldu.

Kutlamanın bir parçası olarak, üretim hattından en son çıkan Aintree Green renginde Defender 90 Station Wagon, Defender’ın geçmişini oluşturan 25 eşsiz aracın Solihull Tesisi’nde yaptığı geçide önderlik etti. Land Rover ve Defender araç serileri 68 yıl boyunca bu tesiste üretilmişti.

Defender’ın zengin geçmişini daha da vurgulamak amacıyla, aracın tutkunları Land Rover veya Defender araç serilerinde gerçekleştirdikleri unutulmaz seyahatleri çevrimiçi ‘Defender Journeys’ platformuna yüklemeye davet edildi. Bugün duyurusu yapılan çevrimiçi platform, çevrimiçi harita üzerinde mümkün olduğunca çok sayıda heyecanlı macerayı bir araya getirecek “dijital albüm” niteliğinde. Albümü görüntüleyenler geçmişe ait ikonik seyahatleri görüntüleme ve paylaşma olanağının yanı sıra kendi seyahatlerini de yükleme imkanı bulacak.

Mevcut Defender üretiminin sonunun gerçekleştiği günde Land Rover aynı zamanda yeni Heritage Restorasyon Programı’nı duyurdu.

Bu yeni programda, bir kısmı mevcut Defender üretim hattından aktarılan uzmanlardan oluşan bir ekip, Solihull üretim hattında dünyanın farklı yerlerinden sağlanan Land Rover Serilerinin restorasyonunda çalışacak. Bu araçların Temmuz 2016’dan sonra satışa sunulması planlanıyor.

Jaguar Land Rover CEO’su Dr Ralf Speth konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Defender ve Land Rover serisinin önceki modelleri nadir bulunan bir kaliteye sahip ve insanlar bu modellerle duygusal açıdan da bağ kurdu. Bugün bu araçlarla yıllar içerisinde yaşanan hikayeler ve anıları, özellikle de kendi çalışanlarımızla kutlama günü. Ancak bunu Defender’ın sonu olarak görmüyoruz. Kutlayacağımız gurur verici bir geçmişe sahibiz ve mükemmel bir geleceği heyecanla bekliyoruz.”

© Jaguar Land Rover 2018