DİJİTAL "DEFENDER JOURNEYS" PROJESİ LAND ROVER’IN SİMGELEŞMİŞ OFF-ROAD ARACININ EN UNUTULMAZ YOLCULUKLARINI KAYDA GEÇİRİYOR

Land Rover, yeni Defender’ı geliştirmeyi sürdürürken, seri üretim bir Land Rover ya da Defender’la gerçekleştirilen en unutulmaz yolculukları dijital olarak arşivlemek gibi iddialı bir projeyi de hayata geçiriyor.

Seri üretim Land Rover ve Defender araçları 68 yıldır insanları dünyanın en uzak köşelerine taşıdı. İster inceleme, keşif, koruma amaçlı ister yalnızca tatil için olsun, iki milyonun üzerinde araç binlerce kilometre kat etti ve yol boyunca benzersiz anılar biriktirdi.

Bu tanıklıklar şimdiye kadar aile fotoğraf albümlerinin içinde kaldı veya bir nesilden diğerine aktarıldı. Mevcut Defender’ın üretimi artık sona erdiğinden ve Land Rover yeni Defender’ı geliştirmeyi sürdürürken, seri üretim bir Land Rover ya da Defender’la gerçekleştirilen en unutulmaz yolculukları dijital olarak arşivlemek gibi iddialı bir projeyi de hayata geçiriyor.

Mevcut Defender üretiminin sona ermesiyle, Ocak ayında Defender Journeys projesi de başlatıldı. Şimdiye kadar Fransız Alplerinde aile kayak tatillerinden Afrika’da binlerce kilometrenin kat edildiği zorlu araştırma gezilerine kadar siteye yaklaşık 400 yolculuk yüklendi.

Birleşik Krallıktan Alec ve Jan Forman Land Rover Series II ile 1977 yılında Brentwood, Essex’teki evlerinden Pakistan Batkhela’ya kadar yanlarında yalnızca bir harita ve pusulayla 26 ülkeyi dolaştıkları yolculuklarının detaylarını yüklediler.

John Lucas okuldayken bir öğrenciden gelen “Atalarımızın İzinde” başlıklı ilginç bir e-postayı okuduktan sonra bir Series III ile Zambia’da 1.000 kilometreden fazla yol kat etti. İkili bir araya geldikten sonra Zambezi River Lodge’a gittiler ve burada Series III’ü bir başka öğrencinin babasının rehberliğinde baştan aşağı oluşturarak ardından Bangweulu Bataklıkları ile Tanganika Gölü’ne doğru yolculuğa çıktılar. 2008’de ise John, Namibia’da Kalahari Çölü'nün ortasında kız arkadaşına evlenme teklif ettiği çok daha özel bir yolculuk daha gerçekleştirdi.

Uzun yıllar boyunca Land Rover’ını Afrika’daki insani yardım çalışmalarında kullanan Güney Afrikalı kaşif Kingsley Holgate de Durban, Güney Afrika’dan Botswana’daki Oğlak Dönencesine yaptığı 18 aylık keşif gezisi dahil olmak üzere yolculuklarını kaydetti.

Bu anılar ve daha birçoğu online Defender Yolculukları platformuna kaydediliyor. Burada, kullanıcılar başkalarının yolculuklarına göz atabilir veya kendi yolculuklarını yükleyerek Land Rover'ın resmi tarihinin bir parçası olabilirler.

Defender Journeys hakkında daha fazla bilgi için www.landrover.com/defenderjourneys adresini ziyaret edebilirsiniz.

© Jaguar Land Rover 2018