LAND ROVER, ÇUKUR ALGILAMA TEKNOLOJİSİ DUYURDU

HAZİRAN 2015

Land Rover seyir halindeyken yolda karşınıza çıkabilecek çukurları algılamak, öngörmek ve çukurlarla ilgili veriyi paylaşmak üzere yaptıkları araştırmanın detaylarını geçtiğimiz günlerde duyurdu.

Bu teknoloji, aracın çukurların, kırık giderlerin ve rögar kapaklarının konumu ve durumu hakkında bilgileri toplamasını sağlıyor. Ayrıca tekerlek patlamaları ve araç hasarı olasılığını azaltmak amacıyla darbeyi azaltıp sürüşü daha kusursuz hale getirmek için araçların uyarılar gönderip almasını ve böylece sürücünün yavaşlamasını ya da aracın kendi süspansiyon ayarlarını yapmasını sağlıyor.

Yol yüzeyinin profilini çıkarabilen ve çukur, yüksek rögar ve kırık gider kapaklarını tanımlayabilen gelişmiş sensörlere sahip MagneRide ile donatılmış Range Rover Evoque ve Discovery Sport araçlar, kendi hareketini ve süspansiyon yüksekliğinin değişikliklerini izleyerek süspansiyon özelliklerini ayarlayabilecek ve böylece bozuk veya hasar görmüş yol yüzeylerinde yolculara daha konforlu bir sürüş sağlayabilecek.

© Jaguar Land Rover 2018