GÜNEY TURU

BİR KIŞ MASALI ÜLKESİNDE DONMUŞ VAHŞİ DOĞAYI KEŞFEDİN.

REZERVASYON YAPIN
GERÇEK BİR İSKANDİNAV DENEYİMİ

Her gün direksiyon başındaki saatlerinizi artırmaya odaklanan Laponya Güney Turumuz, masal gibi manzaralar ve eski kutup kültürleri eşliğinde sizi 4 günlük bir sürüş macerasına götürüyor.

LAND ROVER İLE LAPONYA’YI KEŞFEDİN

Kutup Dairesinin sıfırın altındaki hava koşullarına sahip arazilerinde bulunan Laponya, zorlu bir doğayla çevrilidir. Sizi karşılayan uzman ekibimiz, burada en iyi deneyimi yaşamanıza yardımcı olacak. Etkileyici çamlar, buzla kaplı göller ve karlı bayırlar, göreceklerinizin yalnızca bir kısmı.

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN
GÜNEY PROGRAMI
1. GÜN
Kiruna havaalanına indikten sonra dünyaca ünlü ICEHOTEL®’e transfer edileceksiniz. Donmuş göl bloklarının üzerinde servis edilen 5 çeşit akşam yemeğinin ardından dilerseniz geceyi el yapımı buz odada geçirebilirsiniz.
2. GÜN
Kutup Dairesini geçip Jokkmmokk’a ulaşacaksınız. Burada yerli geyikleri beslemeden önce, geleneksel bir yemekle Sami kültürünü deneyimleyeceksiniz. Öğle yemeğinin ardından, donmuş bir göl üzerinde heyecanlı bir sürüş için 95 kilometre uzaklıktaki Gallivare’ye yol alacaksınız. Ardından otelin saunasında ve buhar odalarında dinlenmenin keyfini çıkarın.
3. GÜN
Çam ormanlarındaki ağaç tepelerinde yer alan Treehotel’e doğru yol alacaksınız. Donmuş göl üzerindeki çadırda, mum ışığında yerel mutfağın keyfini çıkarın.
4. GÜN
Veda zamanı. Dönüş için Lulea Havaalanına transfer edileceksiniz.
UZMAN EKİBİNİZ

Profesyonel, özel ve son derece deneyimli uzman eğitmenlerimiz hem araçlarımızdan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını bilir hem de bu bilgiyi en iyi sürüş becerilerinizi ortaya çıkarmak için paylaşır.

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN
TREEHOTEL

Dünyanın en havalı inziva mekanlarının birinde ağaçların zirvesine çıkın. Kuş yuvaları ve UFO’lardan ilham alan yedi adet şık tasarımlı oyuk, doğa dostu lüks anlayışı ve büyüleyici Kuzey İsveç manzaraları ile sizi karşılamaya hazırdır.

KUZEY IŞIKLARI

Doğanın en göz alıcı ışık gösterisi ve hiçbir zaman unutulmayacak, mutlaka görülmesi gereken bir doğa olayı için Laponya’nın kuzeyindeki Kiruna’ya doğru yol alacaksınız.

ICEHOTEL<sup>®</sup>

Dünyanın en ünlü donmuş sanat sergisi ve el yapımı, -5 ila -8°C buz yatak odalarına sahip buzdan bir otel sizleri bekliyor. Lüks sıcak odaların da sunulduğu otelde husky ile kızak kaymak ve kendi buzdan heykelinizi tasarlamak gibi etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz.

LAPONYA DENEYİMİNİZ İÇİN REZERVASYON YAPIN

Kutupların vahşi doğasında 4 günlük buz gibi bir macera sizleri bekliyor.

REZERVASYON YAPIN
<h3>BU PROGRAM İNGİLİZCE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLİR<h3>

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

LAPONYA


Ofislerimiz, Pazartesi'den Cuma'ya kadar 9:00-18:00 saatleri arasında açıktır. (Yerel arama ücretleri geçerli olabilir)

Telefon
+49 69 460 97 47 47

E-posta
Bize Ulaşın
SIK SORULAN SORULAR
GENEL

Land Rover Laponya Macera Yolculuğunu kim düzenliyor?

Land Rover Laponya Macera Yolculuğu programını ve kalifiye Land Rover Experience sürüş eğitmenlerini sağlayan Land Rover ile birlikte Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH düzenliyor. Bu sürüş programı, Land Rover tarafından tasarlandı. Ayrıca kusursuz bir sürüş deneyimi için sürüş deneyiminizin tüm yönlerini denetleyen bir program yöneticiniz olacak.

Sürüşü kim yapıyor?

Siz! Uzman rehberliği ve eğitim sağlamak üzere Land Rover Experience eğitmenlerinden oluşan bir ekip hazır bulunacak, ancak direksiyon başında siz olacaksınız.

Yolculuklar hangi dilde gerçekleştirilecek?


Bu program İngilizce olarak gerçekleştirilir.

Başka hangi aktiviteler sunuluyor?

İsteğe bağlı olarak farklı etkinlikler (ekstra ücrete tabidir) de mevcuttur. Yerinizi ayırtırken bunlar için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH ile iletişime geçin:

E-posta: jlriceacademy@zerotwonine.com veya telefon: +49 69 460 97 47 47 (9:00 – 18:00 (CET), Pazartesi - Cuma, yerel tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir).

FİYAT

Rezervasyonlar ne zaman kapanıyor?

Rezervasyonlar, rotasyon başlama tarihinden 4 hafta önce kapanır.

Sürüş için ekstra sigorta satın almam gerekiyor mu?

İlave araç sigortası gerekli değildir ancak konukların kapsamlı bir seyahat sigortası satın almaları zorunludur. Esas ikameti Almanya veya Almanya komşu ülkesi olan misafirlerin seyahat sigortasını, işletme acentamız Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH'den satın alabilirsiniz. Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz:

E-posta: jlriceacademy@zerotwonine.com veya telefon: +49 69 460 97 47 47 (9:00 – 18:00 (CET),

Pazartesi - Cuma, yerel tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.)

Land Rover Laponya Macera Yolculuğu ücretine neler dahil?

Genel olarak dahil olanlar tüm sürüş aktiviteleri, otel konaklaması (çift kişilik yatak), kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, yemeklerle birlikte içecekler ve havaalanı transferleridir. Fiyata dahil olanların eksiksiz listesi için lütfen bireysel gezi programınıza bakın. Lütfen ilgili sürüş seviyesi nedeniyle, alkolün yalnızca akşam yemeğine dahil olduğunu ve sınırlı olacağını unutmayın. Tüm öğünlerde alkolsüz içecekler, çay ve kahve dahildir.

Sürüş deneyimi fiyatına neler dahil değil?

Uçak biletleri, programda belirtilmeyen yemekler ve içecekler, isteğe bağlı aktiviteler (örneğin, köpekli kızak), vize ücretleri (varsa), seyahat sigortası ve gezi programı dışındaki tüm gezi öncesi ve gezi sonrası düzenlemeler.

SÜRÜŞ

Daha önce hiç kar ve buz üzerinde araç kullanmadım, yine de Land Rover Laponya Macera Yolculuğuna katılabilir miyim?

Kesinlikle. Sürüş aktiviteleri tüm beceri seviyelerindeki sürücüler için tasarlanmıştır. Size kapsamlı sürücü brifingleri verilecek ve uzman Land Rover Experience eğitmenlerimizden oluşan ekibimiz yolculuktan önce ve yolda uzman rehberliği ve eğitim sağlamak üzere hazır bulunacak. Ekibimiz her bir araca yerleştirilen iki yönlü radyolar aracılığıyla yolculuk boyunca erişilebilir olacak.

Hangi araçları kullanacağım?

Range Rover Sport

Bazen kontrolümüz dışındaki koşullar nedeniyle belirtilen araçları değiştirmemiz veya yerine başka araç sunmamız gerekebilir, bunu yapma hakkını saklı tutarız.

Araçlar manuel vitesli mi, otomatik vitesli mi?

Bu programdaki tüm araçlar otomatiktir.

Araçların direksiyonu solda mı yoksa sağda mı?

Hem sağ hem de sol direksiyonlu araçlar mevcuttur. Aracı belirli bir taraftaki direksiyonla kullanma konusunda rahat olmayan müşteriler, eğitmen ekiplerini bu konuda bilgilendirebilir. Ekipler gereksinimlerinizi karşılamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Katılım için minimum yaş nedir?

Minimum katılım yaşı 3 yıllık sürücü ehliyeti ile 21 veya 1 yıllık sürücü ehliyeti ile 23'tür.

Ne tip bir sürücü ehliyetine ihtiyacım olacak?

Tüm sürücüler tam ve geçerli bir sürücü ehliyetine sahip olmalıdır. Birleşik Krallık ehliyetiniz varsa, size ehliyetinizin durumunu doğrulama amaçlı önceden doldurmanız gereken online bir form için web bağlantısı gönderilecektir. Ehliyetiniz Birleşik Krallık dışında düzenlendiyse, karşılama brifingi sırasında bir sürücü ehliyeti bildirim formu doldurmanız gerekecektir. Sürücü ehliyetiniz geçerli ve güncel olmalı. Ehliyetinizi deneyim gününde yanınızda getirmeli ve göstermelisiniz.

Tüm sürücülerin son iki (2) yılda ciddi bir kaza veya mahkumiyet olmaksızın tam sürücü ehliyetiyle en az üç (3) yıl kesintisiz sürüş deneyimine sahip olması gerekir. Veya sürücü 23 yaşında veya daha büyükse, ciddi kaza veya mahkumiyet olmaksızın tam sürücü ehliyetiyle en az bir (1) yıl kesintisiz sürüş deneyimi gereklidir. Sürücülerin eğitimin herhangi bir yol gerekliliğini karşılayabilmesi için ehliyetlerinde 6'dan fazla ceza puanı (uygulanıyorsa) olmamalıdır. Sürücü ehliyetinizde 6'dan fazla ceza puanı varsa bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Katılmak için belirli bir fiziksel uygunluğa sahip olmam gerekiyor mu?

Sürüş Deneyimine katılabilmek için kronik bel problemleri (veya benzer durumlar), araç kullanma kapasitenizi bozacak zihinsel rahatsızlıklar, sürüş standartlarını karşılamayan görme bozukluğu, gebelik veya kalp sorunları gibi araç kullanmanızı engelleyecek herhangi bir koşulun olmadığından emin olmalısınız.

Her bir araçta kaç kişi olacak?

Her bir aracı paylaşan iki konuk olacak.

SEYAHAT

Direksiyon başında ne kadar zaman geçirilecek?

Hava durumuna bağlı olarak 4 saate kadar sürüş yapılabilir.

Kendi başıma seyahat ediyorsam, kendi aracım olacak mı?

Hayır. Tek bir konuk olarak aracınızda başka bir konuk daha olacak. Program boyunca kendi otel odanız olacak.

Çocukların Laponya Macera Yolculuğuna katılmasına izin veriliyor mu?

Laponya Macera Yolculuğu, güvenlik ve varış noktasındaki zorlu iklim koşulları nedeniyle çocuklar için uygun değildir.

Her bir yolculuk için maksimum grup büyüklüğü nedir?

Daha özel ve ilgi çekici bir deneyim sunmak amacıyla Land Rover Laponya Macera Yolculuğu için maksimum grup büyüklüğü 10 konuktur (araç başına iki konuk).

Ne tür yataklar mevcut?

Tüm odalarda çift kişilik yataklar sunuyoruz. Tek kişilik veya iki tek kişilik yatak mevcut değildir. Farklı otellerde aşağıdaki oda seçeneklerini sunuyoruz.

Treehotel:

Kuzey Yolculuğu: Kuş Yuvası, UFO, Kulübe, BlueCone, Yusufçuk, 7. oda

Güney Yolculuğu: Kuş Yuvası, UFO, Kulübe, 7. oda, Yusufçuk

Quality Hotel: Lüks Çift Kişilik odalar

ICEHOTEL®: Sıcak oda - Kaamos

ICEHOTEL®’de odanızı soğuk bir oda ile değiştirerek konaklama tercihinizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz (ek ücrete tabidir). Soğuk odaya geçiş uygunluğu ve ücreti, talep üzerine bildirilecektir.

Treehotel’de ‘ilk gelene ilk hizmet’ anlayışına dayanarak oda rezervasyonu yapılmaktadır.

Vize almam gerekiyor mu?

AB dışındaki ülkelerin çoğu için İsveç ve AB'ye seyahatlerde vize gereklidir. Ülkenize özgü gereklilikleri öğrenmek için lütfen yerel konsolosluğunuzla iletişime geçin. Vize için davet almanız gerekiyorsa, size bunu sağlayacak olan Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH'yi bilgilendirin. Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz:

E-posta: jlriceacademy@zerotwonine.com veya telefon: +49 69 460 97 47 47 (9:00 – 18:00 (CET),

Pazartesi - Cuma, yerel tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.)

İsveç’te hangi para birimi kullanılıyor?

Yerel para birimi İsveç Kronu'dur (SEK).

Uçak bileti rezervasyonu veya seyahat sigortası için yardıma ihtiyacım olursa kiminle iletişime geçebilirim?

İşletme ortağımız Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH, uçuş rezervasyonlarınız ve seyahat sigortanız için memnuniyetle size yardımcı olacaktır. Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz:

E-posta: jlriceacademy@zerotwonine.com veya telefon: +49 69 460 97 47 47 (9:00 – 18:00 (CET),

Pazartesi - Cuma, yerel tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.)

Özel kıyafetlere ihtiyacım var mı?

Sürüş etkinliğinde sıcaklıklar -30°C veya altına düşebilir ve bu nedenle sizden sıcak tutacak ve hava koşullarına dayanıklı giysiler ve ayakkabılar getirmenizi rica ediyoruz. Kıyafet verilmemektedir, bu nedenle tüm katılımcılara aşağıdakileri getirmelerini öneririz:

• Sıcak tutan şapka
• Sıcak tutan eldivenler
• Yünlü atkı
• Termal içlik (uzun kollu üst / uzun alt)
• İyi yalıtımlı veya polar mont
• Gerektiğinde kullanmak için bazı ek hafif içlikler
• Sağlam, rahat ayakkabılar (sürüş için uygun)
• Güneş gözlüğü

Akşam etkinlikleri için kıyafet kuralı nedir?

Akşam için kıyafet kuralı, günlük kıyafettir.

Fotoğraf makinesi veya video kamera getirmeme izin veriliyor mu?

Elbette, ancak drone’lara izin verilmediğini lütfen unutmayın.

KUZEY TURU

4 günlük muhteşem Laponya sürüş deneyiminin keyfini, direksiyon başında daha az kilometre katederek çıkarın.

DAHA FAZLA BILGI
BU DENEYİMİ YAŞAMAK İÇİN RANDEVU ALIN
Land Rover'ın her türlü zemine uygun kapasitesini keşfedin
MACERA DOLU GEZİLERİ KEŞFEDİN
Land Rover'ınızın direksiyonunda simge haline gelmiş rotaları keşfedin
E-BROŞÜRLER
Land Rover araçları hakkında daha fazla bilgi
LAND ROVER E-BÜLTENİ
Macera Yolculuğuna yönelik en güncel haberleri alın