DOĞU TURU – SAFARİ VE MANZARA
REZERVASYON YAPIN
SAFARİ VE MANZARA

Afrika’nın olağanüstü güzellikteki Botsvana kentinde off-road sürüşü deneyimleyip unutulmaz anlar yaşayacağınız sekiz günlük macerada hayranlık uyandıran hayvanlar, geniş taşkın ovaları ve sınırsız şelale sizleri bekliyor.

STİL SAHİBİ SÜRÜŞLE SAHRA ALTI

Konu nefes kesen çöller olduğunda, Botsvana sınır tanımaz. Dünyanın en çarpıcı vahşi doğası, gittikçe genişleyen doğa koruma alanlarından Afrika’nın ünlü vahşi yaşamına kadar sınırsız olanakları ile sizleri bekliyor.

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN
BOTSVANA DOĞU TURU - 8 GÜNLÜK PROGRAM
1. GÜN
Zimbabwe’de yer alan Victoria Şelalesi’ne geldikten sonra yeni ortamınıza, buradaki güzel manzaralar ve seslere alışmanız için biraz serbest zamanınız olacak. Muhteşem, yerel bir akşam yemeği ile aynı yöne yolculuk yapacak kişiler ve aracınızla tanışma fırsatı yakalayacaksınız.
2. GÜN
Sabah, dünyadaki en büyük şelalelerden birinde keyifli anlar geçirecek ve Batoka Gorge üzerindeki köprüde yürüme şansı yakalayacaksınız. Öğleden sonra Botsvana’dan Chobe bölgesine gitmek üzere otobüse bineceksiniz.
3. GÜN
Sabahın erken saatlerindeki kahvaltının ardından Afrika Filleri, Cape Bufalosu, su aygırı grupları ve Nil Timsahının sert bakışlarını görmek üzere Chobe Nehri’ne doğru yola çıkacaksınız. Daha sonra zengin ekosistemler, çeşitli manzaralar, benzersiz vahşi yaşam ve kuşların arasından geçerek bir akşamüstü sürüşü gerçekleştireceksiniz. Bu gece, Afrika’nın vahşi doğasında kamp yapacaksınız.
4. GÜN
Aslanları ile ünlü Savute bölgesine doğru yolculuğa hazırlanın. Acımasız bir off-road sürüşü ve kalın kumlar, hem sizi hem de Land Rover aracınızı oldukça zorlayacak. Öğleden sonra, Okavango Deltası’nın göz alıcı vahşi bir parçası olan ve önümüzdeki iki geceyi kamp yaparak geçireceğimiz Khwai bölgesine gitmek üzere güneye doğru yola çıkacağız.
5. GÜN
Khwai bölgesinin muhteşem bitkileri ve hayvanlarını keşfetmek de dahil olmak üzere bir dizi aktivite sizi bekliyor. Devasa deve dikeni akasya ağaçlarından aromatik yabani ada çayına kadar duyularınızı harekete geçirecek pek çok deneyim yaşayacaksınız.
6. GÜN
Tam gün sürüş için Moremi Av Rezervi’ne doğru yola çıkacaksınız. Sudan geçme pratikleri yapabilir ve belki Delta aslanları ve dev fillerle karşılaşabilirsiniz. Akşam yemeğinizi kampta yıldızlar altında yiyeceksiniz.
7. GÜN
Kamp toplanmadan önce keyifli bir kahvaltının ve Sankuyo civarında kısa bir sürüşün ardından alışveriş ve havuz kenarında dinlenmek için Maun’a geri döneceksiniz. Veda yemeğinde deneyimlerinizi paylaşabilir ve diğer misafirlere veda edebilirsiniz.
8. GÜN
Kahvaltının ardından Maun Uluslararası Havaalanına transfer edileceksiniz.
E-BROŞÜRLER
UZMAN EKİBİNİZLE TANIŞIN

Profesyonel, özel ve son derece deneyimli uzman eğitmenlerimiz hem araçlarımızdan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını bilir hem de bu bilgiyi en iyi sürüş becerilerinizi ortaya çıkarmak için net ve kapsamlı bir şekilde size aktarır.

<br> BOTSVANA <br>DENEYİMİNİZ İÇİN REZERVASYON YAPIN
REZERVASYON YAPIN

BU PROGRAM İNGİLİZCE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLİR

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Telefon
+49 2058 77 809 94 (09:00 – 17:00 CET, Pazartesi-Cuma, Yerel arama ücretleri uygulanır).

E-posta
Bize Ulaşın
SIK SORULAN SORULAR
GENEL

Gezileri kim düzenliyor?

Land Rover Experience Botsvana Macera Yolculuğu programı, Jaguar Land Rover tarafından lisans ve yetki verilen Agentur für Promotion und Service GmbH (APS) / Land Rover Experience Almanya tarafından düzenlenmektedir. Rezervasyon yaptığınızda, APS GmbH ile bir sözleşme yapmış olacaksınız.

Sürüşü kim yapıyor?

Siz! Rehberlik ve destek sağlamak için yanınızda bir Land Rover Experience eğitmeni olacak, ancak bunlar aracınızı kendiniz kullandığınız yolculuklardır. Bu nedenle en yeni Land Rover araçlarının direksiyonunda siz olacaksınız.

Yolculuklar hangi dilde gerçekleştirilecek?

Eğitmenler/ev sahipleri konuklarla İngilizce iletişim kuracak.

FİYAT

Programa katılmak için sigorta satın almam gerekiyor mu?

Kapsamlı bir seyahat sigortası satın almanızı öneririz.

Gezi programı ücretine neler dahil?

Genel olarak dahil olanlar sürüş aktiviteleri, konaklama, kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, yemeklerle birlikte içecekler ve Maun Uluslararası Havaalanı veya Victoria Falls Uluslararası Havaalanı transferleridir (tüm grup için sabit bir transfer düzenlemesi). Fiyata dahil olanların eksiksiz listesi için lütfen bireysel gezi programınıza bakın. Lütfen ilgili sürüş seviyesi nedeniyle, alkolün yalnızca akşam yemeğine dahil olduğunu ve sınırlı olacağını unutmayın. Tüm öğünlerde alkolsüz içecekler dahildir.


Gezi programı ücretine neler dahil değil?


Uçak biletleri, vize ücretleri (gerekliyse), aşılar, seyahat sigortası, bahşişler, tüm kişisel giderler (örn. otelde minibar, spa seansları vb.) ve gezi programınız dışındaki tüm gezi öncesi veya gezi sonrası düzenlemeler.

SÜRÜŞ


Daha önce hiç 4x4 bir araç kullanmadım veya off-road yolculuk yapmadım, yine de geziye katılabilir miyim?


Kesinlikle. Her bir yolculukta size uzman rehberliği ve güvencesi sağlayacak sertifikalı bir Land Rover Experience eğitmeni eşlik eder, ancak her bir yolculuk tüm sürüş yeteneği seviyelerinden sürücüler için tasarlanmıştır.


Hangi araçları kullanacağım?


Konuklar Land Rover Discovery kullanacak.


Araçlar manuel vitesli mi, otomatik vitesli mi?


Tüm araçlarda otomatik vites bulunur.


Sürücü belgesi ve minimum yaş gereklilikleri nelerdir?


Tüm sürücü konukların en az 19 yaşında olması ve en az bir yıldır geçerli tam bir sürücü belgesine sahip olması zorunludur. Uluslararası Sürüş İzni gereklidir.


Katılmak için belirli bir fiziksel uygunluğa sahip olmam gerekiyor mu?


Sürüş Deneyimine katılabilmek için kronik bel problemleri (veya benzer durumlar), araç kullanma kapasitenizi bozacak zihinsel rahatsızlıklar, sürüş standartlarını karşılamayan görme bozukluğu, gebelik veya kalp sorunları gibi araç kullanmanızı engelleyecek herhangi bir koşulun olmadığından emin olmalısınız.


Her bir araçta kaç kişi olacak?


Ücretler bir aracı iki kişi paylaşacak şekilde belirlenmiştir. İstek üzerine, araca 3. ve 4. kişi için rezervasyon yapılabilir.


Macera Yolculuğuna kendi Land Rover aracımı getirebilir miyim?


Sigorta nedeniyle kendi aracınızla katılmanız mümkün değildir.

SEYAHAT


Kendi başıma seyahat ediyorsam, kendi aracım olacak mı?


Hayır. Güvenlik nedeniyle, kimsenin bir araçta yalnız yolculuk etmesine izin vermiyoruz. Yalnız seyahat edenler araçta başka bir konukla yolculuk edecek veya tek sayıda konuk olursa eğitmenlerimizden biri size araçta eşlik edecektir. Gezi programı boyunca kendi odanız olacaktır.


Çocukların yolculuklara katılmasına izin veriliyor mu?


Genel olarak, yolculuklar 14 yaş üzeri çocuklar için uygundur. Ancak daha ayrıntılı bilgi ve bireysel gereksinimlerinizi görüşmek için lütfen APS ile iletişime geçin.


Özel bir grup için tam bir gezi programı rezervasyonu yapabilir miyim?


Evet, 10 veya daha fazla konuktan oluşan grup rezervasyonları için memnuniyetle özel bir tur organize ediyoruz. Program, grubun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanabilir.


Konvoy halinde mi yolculuk edeceğiz?


Evet, araçlar arasındaki telsiz iletişimini kullanarak genellikle konvoy halinde yolculuk edeceğiz.


Her bir yolculuk için maksimum grup büyüklüğü nedir?


Daha samimi ve özel bir deneyim sağlamak için, her maceradaki maksimum (ve minimum) grup büyüklüğü 10 konuk (araç başına iki konuk) olacaktır.


Vize almam gerekiyor mu?


APS GmbH sizi pasaport, vize ve sağlık düzenlemeleri hakkında önceden bilgilendirmekle yükümlüdür. Vize için davet almanız gerekiyorsa, size bunu sağlayacak olan APS GmbH'yi bilgilendirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.worldtravelguide.net/guides/africa/botswana/passport-visa/


Botsvana’da hangi para birimi kullanılıyor?


Yerel para birimi Botsvana Pulasıdır (BWP).


Seyahatimizi birkaç gün uzatmak istiyoruz, bunu yapmamız mümkün mü?


Kesinlikle. APS GmbH, seyahatiniz öncesi veya sonrası için uzatmanız durumunda düzenlemeleri planlamanızda ve rezerve etmenizde size memnuniyetle yardımcı olacaktır. Lütfen expeditions@landrover-experience.de adresine e-posta gönderin veya +49 (2058) 77 80 994 numaralı telefondan arayın (09:00 - 17:00 (CET), Pazartesi-Cuma. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.


Aşı yaptırmam gerekiyor mu?


İlgili hedef bölgeler için önerilen veya öngörülen aşılara ilişkin bilgileri aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz: https://www.worldtravelguide.net/guides/africa/botswana/health/


Uçak bileti rezervasyonu veya seyahat sigortası için yardıma ihtiyacım olursa kiminle iletişime geçebilirim?


APS GmbH, uçuş ve seyahat sigortası rezervasyonlarında size memnuniyetle yardımcı olacaktır. Ayrıca yola çıkmadan önce olası değişiklikler hakkında sizi bilgilendirecektir.


Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz:

Land Rover Experience Almanya
c/o APS - Agentur für Promotion
und Service GmbH,
Am Sportplatz 26A, 42489, Wülfrath.


E-posta: expeditions@landrover-experience.de
Telefon: +49 (2058) 77 80 994
(9:00 – 17:00 (CET), Pazartesi-Cuma).
Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.


Faks: +49 (2058) 77 80 994

Hüküm ve koşullar için lütfen www.landrover.com/index.html adresini ziyaret edin


Getirmem gereken belirli bir bagaj tipi var mı?


Bagaj tipine ilişkin herhangi bir özel öneride bulunmuyoruz. Araçlara, seyahat çantaları da valizler de sığmaktadır.


Akşam etkinlikleri için kıyafet kuralı nedir?


Akşam için kıyafet kuralı günlük kıyafettir.Bir yolculuk için minimum konuk sayısına ulaşılmazsa ne olur? Yolculuk iptal edilir mi?


Tüm Botsvana gezilerinde minimum grup büyüklüğü 10 kişidir. Yolculuklarımızın hiçbirini iptal etmemek için büyük çaba gösteriyoruz, ancak bazı durumlarda bu kaçınılmaz olabilir. İlgili seyahat için seyahat tanımında minimum katılımcı sayısı belirtilmişse ve yolculuk başlangıcından 31 gün önce minimum katılımcı sayısına ulaşılmamışsa APS, seyahat paketi sözleşmesinden çekilebilir. Sözleşmeden çekilme bildirimi derhal size iletilecek, depozito derhal iade edilecektir. Daha fazla bilgi için lütfen hüküm ve koşullarımıza bakın.


Gezi programları ve konaklama onaylı mı?


Gezi programınız ve konaklamanız uygunluk durumuna bağlı olarak değişebilir. Gezi programı ve konaklamayı benzer alternatiflerle değiştirme hakkını saklı tutarız.

BATI TURU - MANZARALAR VE VAHŞİ YAŞAM

Kültürel başkent Maun’dan dünyanın en büyük şelalelerinden birindeki son randevunuza doğru kuzeye ilerlerken muhteşem bir safari manzarası ve zorlu kum arazi sürüşü için aracın ön koltuklarındaki yerinizi alın.

DAHA FAZLA BILGI
BU DENEYİMİ YAŞAMAK İÇİN RANDEVU ALIN
Land Rover'ın her türlü zemine uygun kapasitesini keşfedin
MACERA DOLU GEZİLERİ KEŞFEDİN
Land Rover'ınızın direksiyonunda simge haline gelmiş rotaları keşfedin
E-BROŞÜRLER
Land Rover araçları hakkında daha fazla bilgi alın
LAND ROVER E-BÜLTENİ
Macera Yolculuğuna yönelik en güncel haberleri alın