Müşterilerimize, şirketimize ve daha kapsamlı bir ekonomiye değer katmak amacıyla işimizi sorumlu ve sürdürülebilir şekilde büyütmeyi görev edindik.

Dr Ralf Speth

CEO, Jaguar Land Rover

YAŞAM DÖNGÜSÜ ETKİSİ

Çevrenin ürün ve operasyonlarımıza yönelik genel etkisini azaltmak için gelecekteki araştırma ve ürün geliştirme işlemlerine bilgi sağlamak üzere Yaşam Döngüsü Değerlendirmesini kullanıyoruz.

ATIKLARA DEĞERLİ BİR KAYNAK OLARAK DAVRANMAK

Atıkları azaltmak ve su kullanımını düşürmek önceliklerimizdendir. Yeniden kullanmak ve geri dönüştürmek için yenilikçi yöntemler arayarak, kaynaklarımızın değerini her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

KARBON AYAK İZİNİN AZALTILMASI

2020 yılında üretim sırasında ortaya çıkan emisyonu %30 oranında indirmek amacıyla karbon ayak izimizi azaltacak sürekli yeni yöntemler arıyoruz.

12 MİLYON İNSAN İÇİN FIRSAT YARATMAK

2020 Global Kurumsal Sosyal Sorumluluk programı aracılığıyla yerel ve global toplulukları insani, sağlık, eğitim, tasarım, teknoloji ve yetenek, çevrecilik ve çevreyi koruma projeleriyle destekliyoruz.

ÇEVRE KONUSUNDA SORUMLULUK
ÇEVRE KONUSUNDA SORUMLULUK

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM

Tüm dünyada sürdürülebilir üretim operasyonları gerçekleştirmenin ve tesislerimizin en yüksek küresel standartları karşılamasını sağlamanın yanı sıra, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve atıkları en aza indirmek için de tamamen yeni bir yaklaşımı benimsiyoruz. Su kullanımını, enerji tüketimini ve atılacak çöp miktarını azaltma konusunda büyük adımlar attık.

ÇEVRE KONUSUNDA SORUMLULUK
ÇEVRE KONUSUNDA SORUMLULUK

EMİSYONUN AZALTILMASI

Daha az emisyon yaratırken nasıl daha fazla araç üretilir? Fabrika süreçlerinden lojistiğe her şeyi değiştirerek ve yeni ürün ve tesislere, araştırma ve geliştirmeye milyarlarca yatırım yaparak sürekli bu hedefe doğru ilerliyoruz. Sürdürülebilirlik Raporumuzdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

ÇEVRE KONUSUNDA SORUMLULUK
ÇEVRE KONUSUNDA SORUMLULUK

EMİSYONU DENGELEME

Üretim montaj işlemlerimize ait emisyonu %100 oranında dengeliyoruz ve dünya çapında yerel projelere yatırım için karbon finansmanını kullanıyoruz. Örneğin, batı Kenya'daki 1.200.000'den fazla insana yenilikçi LifeStraw su filtrelerinin dağıtımını destekledik, böylelikle artık insanların güvenilir içme suyuna erişimi kolaylaştı.

/

YAŞAM DÖNGÜSÜ YAKLAŞIMIMIZ

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi sürecinden elde ettiğimiz değerli bilgiler, şimdiye kadarki en sürdürülebilir Land Rover neslini yaratmamıza yardımcı oldu.

HAFİFLİK

Aracın gövde ve bileşenlerinin ağırlığının azaltılmasıyla müşterilerimizin beklediği olağanüstü performansı sunmak için araçlarımızı daha verimli hale getirebiliriz.

DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR MALZEMELERİN KULLANILMASI

Sorumlu bir işletme olarak doğal kauçuk, geri dönüştürülmüş alüminyum ve plastik gibi sürdürülebilir malzemeler kullanmaya yönelik uzun vadeli bir hedef belirledik.

YAKIT VERİMLİLİĞİ İÇİN TASARLANDI

Daha verimli motorlar, hibrid ve elektrikli çözümler ve hafif gövde yapıları geliştirerek araçlarımızın yakıt tüketimini azaltıyoruz.

MAKALEYİ OKUYUN
SOSYAL SORUMLULUK
SOSYAL SORUMLULUK

YARININ MÜHENDİSLERİNE İLHAM VERME

Yeni nesil mühendislere daha ileri bir yenilik dalgası yaratacak araç ve beceriyi sunma görevini üstlendik. Şimdiye kadar 200.000'den fazla çocuk Yarının Mühendislerine İlham Verme programımıza katıldı. Aynı zamanda yetenekli gençler için Stajyer Programımıza katılma fırsatı yarattık.

SOSYAL SORUMLULUK
SOSYAL SORUMLULUK

KORUNMASIZ İNSANLARA ULAŞMA

Land Rover, doğal felaketlere hazırlıktan ekonomik zorluklar sırasında inanlara yardım etmeye kadar çeşitli global projelerde Kızılhaç Kurumlarıyla birlikte çalışıyor. Örneğin, Land Rover İngiliz Kızılhaçı ile birlikte çalışarak özellikle hastanede kaldıktan sonra uzak topluluklarda yalnız yaşayan ve gerçekten güçlüklerle karşı karşıya kalan korunmasız insanlara günlük, uygulanabilir yardım sunuyor.

SOSYAL SORUMLULUK
SOSYAL SORUMLULUK

ASLANLARA KARŞI BOMALAR

Boma, insanları ve çiftlik hayvanlarını aslanlardan ve diğer yırtıcılardan korumak üzere yerel malzemelerle yapılan bir çittir, aynı zamanda aslanların da çobanlar tarafından avlanmasını önler. 2.500 insanı ve 32.500 hayvanı korumak üzere bomalar kurmak için Kenya'nın Amboseli Ulusal Parkında Born Free Vakfı ile birlikte çalışıyoruz.

/

© Jaguar Land Rover 2018