• SİZİ ARAYALIM
  • BROŞÜR İNDİRİN (EN)
  • BİZİMLE BAĞLANTIYA GEÇİN
  • YETKİLİ SATICI BULUN

TEKNOLOJİLER

HABER/EĞLENCE

TOUCH PRO DUO

Yeni standart çift Dokunmatik Ekran sistemimiz Touch Pro Duo, kullanıcının aynı anda birden fazla özelliği görebilmesini ve bunlarla etkileşimde bulunabilmesini sağlar. Bu durum, sistemin daha verimli şekilde kullanımına yönelik olarak esneklik sağlarken, gerekli olan tüm bilgileri de görüntüler. Örneğin Alt ekranda herhangi bir medyayı oynatırken, üst ekranda navigasyon sistemini kullanabilirsiniz.

DİREKSİYON

Direksiyon üzerindeki etkileyici, ışıkları yanmadan görünmeyen düğmeler, kabin içindeki kontrolü kolaylaştırır. Bu kapasitif düğmeler, aracın yerine getirmesini istediğiniz bir dizi işlevi gerçekleştirir. Medya ve telefon gibi sık kullanılan özellikler, sürücünün dikkatinin dağılmasını önlemek üzere artık Etkileşimli Sürücü Ekranı ile tamamen yeni direksiyon üzerinden kullanılabilir.

ETKİLEŞİMLİ SÜRÜCÜ EKRANI

Yumuşak kıvrımlar ve keskin kenarlar sunan yüksek çözünürlüğe sahip bu sistem, opsiyonel bir yüksek çözünürlüklü 12,3 inç Etkileşimli Sürücü Ekranı içerir. Ekranla doğrudan etkileşim kurabilir ve medyanızı kontrol edebilir, telefon aramaları yapabilir ve cevaplayabilir, tercih ettiğiniz görünümde bulunmasını istediğiniz özellikleri seçebilirsiniz. Çift Kadran, Tek Kadran veya Genişletilmiş olmak üzere üç farklı görünüm arasından seçim yapabilirsiniz.

ARKA KOLTUK EĞLENCESİ

Bu opsiyonel sistem, baş dayamalarında iki adet 8 inç ekrana sahiptir; bu ekranlarda film oynatabilir, dijital kullanım da dahil olmak üzere TV seyredebilirsiniz. Her ekran bağımsız olarak kontrol edilebilir. Sistem iki adet USB 3.0 portu ve bir HDMI ile çoğu akıllı telefonu, tableti ve farklı cihazları destekleyen Mobil Yüksek Çözünürlüklü Bağlantı içerir. İki takım WhiteFire® kablolu kulaklık ve kablosuz uzaktan kumanda da sunulur.

UZAKTAN KUMANDA

Uzaktan Kumanda, akıllı telefonunuz ya da akıllı saatiniz* aracılığıyla Yeni Range Rover Velar aracınızı izleyebilmenizi ve aracınızla etkileşime geçebilmenizi sağlayan çok işlevli bir uygulamadır. Uygulama yardımıyla klimayı önceden etkinleştirmek için motoru uzaktan çalıştırabilir, aracı kilitleyebilir ve kilidini açabilir, bir harita üzerinde ya da sinyal ve flaş özelliğini kullanarak Yeni Range Rover Velar aracınızın yerini belirleyebilir ve yolculuğunuzu izleyebilirsiniz.

*Yalnızca uyumlu cihazlarda
**Yalnızca opsiyonel Uzaktan Kumandalı Zamanlamalı Klima ile birlikte sunulur.

INCONTROL BAĞLANTISI

InControl özellikleri, size ve yolcularınıza en üst düzeyde bağlantı ve konfor sağlamak üzere Connect Pro hizmetleri, teknolojileri ve uygulamalarını ekleme seçeneğini sunarak Yeni Range Rover Velar modelinin bağlantı ve haber/eğlence kapasitesini genişletir. Özellikler arasında InControl Apps, Remote Premium ve Pro Hizmetleri ile Wi-Fi Etkin Noktası yer alır.

İNOVASYON

INGENIUM MOTORLAR

Ingenium, Land Rover’ın tamamen alüminyumdan üretilen motorlarının en yeni neslidir. Önceki modellerine kıyasla daha hafif, yakıt açısından daha verimli ve daha güçlü olan motor, performansı ve yakıt ekonomisini her yönüyle artırmak ve CO2 emisyonunu azaltmak için Sürekli Değişken Giriş Valfi Kaldırma sistemi gibi son teknoloji yeniliklerden yararlanır.

HAFİF ALÜMİNYUM MİMARİSİ

Yeni Range Rover Velar modelinin alüminyum gövde mimarisi, ideal güvenlik, sağlamlık ve çok daha fazla verimlilik sunmak üzere tasarlanmıştır. Yüksek dayanımlı alaşım kısımlar ve yüksek yoğunluklu amortisör panelleri, ağırlığı güvenlikten ödün vermeden azaltmak amacıyla sertleştirici arka dinamik kelepçeyle bir araya getirilir.

LAND ROVER IGUIDE

Land Rover iGuide uygulaması, Yeni Range Rover Velar aracınızın bilinmesi gereken tüm özelliklerini ve kontrollerini açıklamak üzere en yeni geliştirilmiş gerçeklik teknolojisini kullanır. Aynı zamanda mobil kullanım kılavuzu görevi görür ve her türlü sorunuzun yanıtını içerir.

PERFORMANS

TORQUE VECTORING

Frenleme ile Torque Vectoring, Akıllı Güç Aktarım Dinamikleri ile birlikte çalışarak virajların kontrollü ve hassas şekilde dönülmesini sağlar. Bu iki özellik, birlikte motor torkunun dört tekerlek arasında dağıtımını dengeleyerek aracın yere sağlam bir biçimde basmasını sağlar.

ADAPTIVE DYNAMICS

Bu sistem, gövde ve direksiyon hareketlerini saniyede maksimum 500 kez izleyerek düz bir sürüş ve ideal kontrol sağlar. Yumuşak ve sert arasında sürekli değişken amortisör ayarları sunarak sürücü komutlarına ve yola tepki gösterir.

DİNAMİK DENGE KONTROLÜ

Dinamik Denge Kontrolü (DSC), aracın dinamik davranışını izler ve aracın sürücünün hareketlerine uygun tepki vermediğini algılaması durumunda müdahale eder. Yeni Range Rover Velar aracınızın bağlantılı, dengeli ve güvenli bir sürüş sunmasına yardımcı olur. Yolda ve arazide keyif alacağınız bir özelliktir.

DEVRİLME DENGE KONTROLÜ

DEVRİLME Denge Kontrolü (RSC), bir engelden ya da yoldaki başka bir araçtan kaçınmak için gereken kapasiteyi sunmak ve devrilme olasılığını azaltmak üzere Dinamik Denge Kontrolü (DSC) özelliği ile entegredir. Bu özellik, olası bir devrilme riskini tespit etmek üzere aracın hareketlerini ve viraj dönüş kuvvetini izler. Herhangi bir risk tespit edildiğinde ise dengeyi azaltan kuvveti hafifletmek amacıyla dıştaki ön tekerleğe fren uygular.

KAPASİTE

AKTİF ARKA KİLİT DİFERANSİYELİ

Aktif Arka Kilit Diferansiyeli* ek olarak virajlarda daha fazla çekiş kuvveti ve arazide daha iyi tutunma avantajı sunar. Bunu arka aksın sol ve sağ tekerlekleri arasındaki kaydırma oranını kontrol ederek gerçekleştirir.

*D300 ve P380 motorlarda opsiyoneldir.

DÜŞÜK ÇEKİŞLİ ÇALIŞTIRMA

Çimen ve kar gibi kaygan yüzeylerde çekişin en üst seviyeye çıkarılabilmesi için tork, ön ve arka tekerlekler arasında dengelenebilir. Yalnızca ön tekerleklerde çekişin olduğu zorlu koşullarda, ideal yol tutuşu için tork maksimum yüzde 100’e kadar ön tekerleklere dağıtılabilir.

ELEKTRONİK HAVALI SÜSPANSİYON

Olağanüstü tekerlek hareketi ve duruşu sağlayan en yeni dört köşeden elektronik havalı süspansiyon sistemi* ile yetkin, hassas sürüş özelliği geliştirilmiştir. Zorlu durumların üstesinden gelebilme özelliğine sahip bu sistem, Yeni Range Rover Velar aracınızı zemin ne kadar engebeli olursa olsun dengede tutar. Sürüş kalitesini artırmak için, sistem yüksekliği gerekli olduğunda kesintisiz şekilde ayarlar.

*D300 ve P380 motorlara standart, D180, D240 ve P300 motorlara opsiyonel olarak takılır.

TERRAIN RESPONSE

Yeni Range Rover Velar modellerinde standart olan olağanüstü Terrain Response sistemleri, sürücünün kolaylıkla tanımlanabilen sürüş modlarından birini seçerek aracın motor, vites kutusu, merkezi diferansiyel ve şasi sistemlerini arazinin ihtiyacına göre ayarlayabilmesini mümkün kılar. Terrain Response 2 sistemi, bu ödüllü sistemin kapasitesini yeni bir seviyeye taşıyan bir seçenektir. Bu sistem, mevcut sürüş koşullarını izleyen ve en uygun zemin ayarını sistematik olarak seçen bir otomatik ayar içerir.

GELİŞMİŞ ÇEKME YARDIMI

Opsiyonel Gelişmiş Çekme Yardımı, geri manevra yaparken römorkunuzun yönünü kontrol edebilmenizi sağlar. Sistem, Touch Pro kontrolleri aracılığıyla Terrain Response 2 yeniden yapılandırılabilen döner kadranı kullanarak aracın direksiyonunu Dokunmatik Ekranda gösterildiği gibi arzu edilen römork yönüne doğru yönlendirmek üzere kontrol eder.

YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ

Land Rover'ın patentli Yokuş İniş Kontrolü (HDC) teknolojisi zorlu eğimlerde kontrollü iniş sağlayarak sürücüye yardımcı olur. Bunu sabit bir hızı koruyarak ve her tekerleğe ayrı fren uygulayarak gerçekleştirir. Yokuş Kalkış Yardımı ise aracın yokuşta kalkış sırasında arkaya doğru kaymamasını sağlar.

STANDART SÜRÜCÜ YARDIMCILARI

OTONOM ACİL DURUM FRENLEMESİ

5 ve 80 km/sa arasında bir çarpışma olasılığı algılanırsa Otonom Acil Durum Frenlemesi size önlem alacak kadar süre tanıyarak çarpışma uyarısı verir. Hiçbir eylemde bulunulmadığında sistem frenleri harekete geçirir.

ŞERİT TAKİP UYARISI

Şerit Takip Uyarısı uzun yolculukları daha güvenli hale getirir. Aracınızın istem dışı olarak bulunduğu şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi görsel uyarılarla ve direksiyonu hafifçe titreterek uyarır.

ARKA PARK YARDIMI

Arka Park Yardımı, dar alanlara geri manevrayla girişi daha kolay ve daha güvenli hale getirir. Geri vitesi seçtiğinizde arka tampondaki sensörler otomatik olarak tetiklenir. Park ederken, dokunmatik ekran aracılığıyla ve sesli olarak engelle aranızdaki mesafe hakkında bilgi verilir.

HIZ KONTROLÜ VE HIZ SINIRLAYICI

Bir otoyolda seyir halindeyken ya da yavaş hareket eden bir trafikte ilerliyorken sistem önünüzdeki aracın yavaşlaması veya durması halinde güvenli bir mesafeyi korumanıza yardımcı olacaktır.

PAKET SEÇENEKLERİ

DRIVE

Drive Paketi aşağıdakileri içerecek şekilde sizi ve yolcularınızı güvende tutmak üzere tasarlanan bir dizi özellik sunar:
– Sürücü Durumu Monitörü
– Kör Nokta Monitörü
– Trafik İşareti Tanıma

DRIVE PRO

Drive Pro Paketi her yolculuğu daha güvenli ve daha rahat hale getirir. Drive Paketinin özelliklerine ek olarak şunları içerir:
– Şeritte Tutma Yardımı
– Kör Nokta Yardımı
– Adaptif Hız Sabitleyici

PARK

Park Paketi , dar alanlarda ve şehir içinde manevra yaparken size yardımcı olabilmek için:
– 360° Park Yardımı
– Arkadan Akan Trafik Monitörü

PARK PRO

Park Pro Paketi dar alanlara girip çıkarken kolay ve güvenli şekilde manevra yapmanızı ve aracınızı park etmenizi sağlar: Şu özellikleri içerir:
– Arkadan Akan Trafik Monitörü
– Park Yardımı

KONFOR VE RAHATLIK

YAPILANDIRILABİLİR ORTAM AYDINLATMASI

Bu opsiyonel özellik renkleri ve tonları kullanarak kabinin havasını ruh halinize uygun bir şekilde değiştirebilmenizi sağlar. Toplamda on renk mevcuttur.

AYRIK KOL DAYAMALARI

Bağımsız olarak hareket eden ayrık kayar kol dayamaları kişisel konforunuzu artırır.

DÖRT BÖLGELİ KLİMA KONTROLÜ

Bu opsiyonel sistem sürücü, ön yolcu ve ikinci sıra koltukların her iki yanında oturan yolcular için ayrı kontrol imkanı sunar. Ayrıca B sütununda ek havalandırmalara sahiptir.

OTOMATİK ERİŞİM YÜKSEKLİĞİ

Daha üst düzeyde bir konforun keyfini çıkarabilmeniz açısından, opsiyonel elektronik havalı süspansiyonun* bir parçası olan Otomatik Erişim Yüksekliği özelliği, aracı kolayca inip binebilmenizi sağlamak üzere 40mm alçaltır.

*V6 motorlarda standarttır. D420’de opsiyoneldir.**Araç veya pazar kısıtlamaları nedeniyle motor uzaktan çalıştırılamıyorsa, Zamanlamalı Klima ya da Uzaktan Park Isıtma özelliğinin takılı olması halinde uzaktan ısıtma ve havalandırma mümkündür. Hiçbiri mümkün değilse, Uzaktan Kumandalı Klima InControl remote akıllı telefon uygulamasında görüntülenmez.

© Jaguar Land Rover 2018