TEKNOLOJİ

İNOVASYON

%100 RANGE ROVER SPORT, %100 HİBRİT.

Range Rover Sport Hybrid, her Land Rover gibi aynı zorlu arazi koşulları altında test edilmiştir. Hibrit teknolojiler hızlı tepki veren sürüş yeteneğinden hiçbir şey kaybetmeksizin üstün bir verimlilik sunar. Alaşım jantlar olağanüstü bir verimlilik sunacak şekilde tasarlanmıştır. Jant kolları daha az güç kullanacak şekilde aerodinamik olarak şekillendirilir.

Müsaitlik bilgisi için Land Rover Yetkili Satıcıları ile iletişime geçebilirsiniz.

TAMAMEN ALÜMİNYUM GÖVDE

Range Rover Sport’un daha hafif, daha güçlü ve daha sürdürülebilir tamamen monokok gövdesi, bulunduğu kategoride bir ilktir. Gövdenin gücü, yükün en ağır olduğu yere odaklanacak şekilde tasarlanmıştır; böylece araçta kullanılan bu yenilikçi mühendislik sayesinde olağanüstü bir sertlik ve hassasiyet sunulur. Gövde, tüm Land Rover araçlarda olduğu gibi aynı zorlu off-road koşullarına dayanacak beceriye sahiptir.

PERFORMANS

ADAPTIVE DYNAMICS

Bu sistem, sürekli olarak değişken amortisör ayarlarıyla sürüş ve kontrol arasında kusursuz bir denge sunar. Sistem, aracın hareketlerini saniyede 500 defaya kadar izler, konforlu bir yolculuk için müdahalelerinize ve yol koşullarına tepki gösterir.

TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
TORK YÖNLENDİRME

Sistem viraja girerken aracın çevikliğini ve dengesini arttırır. Yolda veya arazideyken tutuşu ve direksiyon kontrolünü artırmak için tüm tekerlekler arasındaki tork dağılımını sürekli olarak izler ve dengeler. Aynı zamanda aracın dönüşüne yardımcı olur önden savrulma riskini azaltır.

TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
DİNAMİK MOD

Dinamik Mod, Terrain Response 2 ile birlikte kullanıldığında, daha güçlü bir hakimiyet, daha kesin ve hızlı tepkilerle, daha güçlü bir gövde kontrolü sunmak üzere süspansiyonu ayarlar, bu da daha sportif bir sürüş sağlar.

TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
DYNAMIC RESPONSE

En yeni iki kanal teknolojisinin kullanımıyla ön ve arka akslar bağımsız olarak kontrol edilir ve düşük hızda çevikliği artırırken, yüksek hızlarda ise aracın dengesini geliştirir.

TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN

KAPASİTE

İKİ HIZLI AKTARIM KUTUSU

Bu seçenek, hem yolda hem de arazide olağanüstü bir sürüş esnekliği için yüksek ve düşük aralıklı viteslerin seçilebilmesini mümkün kılar. Düşük aralıklı vitesler, zorlu bir zeminde kontrollü iniş sağlarken, yüksek aralıklı vitesler açık yolda sürüş için idealdir.

TERRAIN RESPONSE 2

Opsiyonel Terrain Response 2 sistemi yüzeyi izler ve sürüş koşullarına uygun mümkün olan en iyi şasi ve güç aktarım ayarını sağlayacak sürüş modunu otomatik olarak seçer.

SÜSPANSİYON

Range Rover Sport yolda üst düzeyde konfor sunan bir elektronik havalı süspansiyon sistemine* sahiptir ve en zorlu koşullarda bile dengeyi sağlamak üzere iki sürüş yüksekliği arasında otomatik olarak geçiş yapar. 

*SD4 motor, yaylı süspansiyona sahiptir.

DÜŞÜK ÇEKİŞTE KALKIŞ

Bu özellik buz veya ıslak çimen gibi en zorlu, düşük sürtünmeli yüzeylerde bile akıcı bir biçimde kalkış yapabilmenizi sağlar.

DİNAMİK DENGE KONTROLÜ

Dinamik Denge Kontrolü, önden savrulma riskini algılar ve frenler ile motor gücünü buna göre ayarlayarak aracınızın virajlarda her zaman doğru yolu bulmasını sağlar.

ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

2km/sa - 30km/sa arasında bir hız belirleyerek, gaz pedalına dokunmadan bu hızı koruyabilir ve böylelikle engeller arasından aracınızı geçirmeye odaklanabilirsiniz.

TWIN-SPEED TRANSFER BOX

This option incorporates selectable high and low range gears for exceptional driving flexibility both on and off-road. Low range ensures a controlled descent on tricky terrain, whereas high range is ideal when driving on the open road.

SÜRÜCÜ YARDIMLARI

360° PARK YARDIMI

Dar bir boşluğa geri manevrayla girerken aracın etrafındaki sensörler otomatik olarak tetiklenir. Aracınızı park derken Touchscreen ekranda aracın üstten görünümü görüntülenir ve sesli bir geri bildirimle herhangi bir engele ne kadar yakın olduğunuz bildirilir.

KUYRUK YARDIMI VE AKILLI ACİL DURUM FRENİ ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEME SİSTEMİ

Bir otoyolda seyir halindeyken ya da yavaş hareket eden bir trafikte ilerliyorken sistem önünüzdeki aracın yavaşlaması veya durması halinde güvenli bir mesafeyi korumanıza yardımcı olur. Araç yeniden hızlanırken Range Rover Sport’unuz da hızlanır.

KÖR NOKTA MONİTÖRÜ VE TERS TRAFİK ALGILAMA

Bu opsiyonel özellik, sizi ilgili kapı aynasında küçük bir uyarı ışığıyla kör noktaya giren veya hızla yaklaşan araçlar konusunda uyarır. Ters Trafik Algılama ise aracınızın iki yanından yaklaşan araçların yaratacağı tehlikelerle ilgili uyarı sağlar.

BAĞIMSIZ ACİL DURUM FRENİ

Orta seviye hızlarda bir çarpışma olasılığı algılanırsa, sistem size önlem alacak kadar süre tanıyarak, erkenden bir çarpışma uyarısı verir. Buna yanıt vermemeniz durumunda, sistem herhangi bir olası çarpışmanın ağırlığını azaltmak amacıyla fren uygular.

ŞERİTTE TUTMA YARDIMI VE YORGUNLUK UYARI ASİSTANI

Bu teknoloji, aracınızın istenmeden şerit dışına doğru kaydığını algılar ve nazikçe sizi şeridinize geri yönlendirir. Yorgunluk Uyarı Asistanı sürücünün uykulu olma durumunu algılar ve bir mola vermeniz için sizi uyarır.

PARK YARDIMI

Bu sistem, aracınızı uygun bir park boşluğuna doğru veya park boşluğundan dışarı yönlendirerek paralel ve dikey park etmeyi kolay hale getirir. Yalnızca uygun vitesi seçmeniz ve fren ve gaz pedallarıyla hızı kontrol etmeniz yeterlidir.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

Dar alanlara park etmeyi kolaylaştırmak için, aracın dış çevresini ve tahmin edilen yolu gösteren düz çizgiler, Touchscreen Ekranınızdaki arka görüntünün üzerine bindirilir.

SURROUND KAMERA SİSTEMİ

Touchscreen ekran aracılığıyla aracın 360° dış görünümünü sunan bu özellik, kaldırım yanına park etme ve dar boşluklara ve kavşaklara girip çıkma gibi çeşitli manevralar sırasında yardımcı olur.

GELİŞMİŞ ÇEKME YARDIMI

Bu teknoloji geri manevra yaparken römorkunuzun yönünü kontrol edebilmenizi sağlar. Döner Terrain Response 2 denetleyicisini kullanan bu seçenek, römorku arzu edilen yöne döndürmek üzere aracın direksiyonunu kontrol eder. Touchscreen Ekran sürücüye mevcut ve arzu edilen römork yönü gibi durum bilgilerini gösterir.

360° PARKING AID

When reversing into a tight space, sensors around the vehicle are automatically triggered. As you park, the Touchscreen displays an overhead view of the vehicle and audible feedback tells you how close you are to any obstacles.

KONFOR VE RAHATLIK

ELEKTRİKLİ HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI

Elektrikli harekete duyarlı bagaj kapağı, araca dokunmanıza gerek kalmadan bagaj kapağını açmanızı ve kapamanızı sağlar. Elektronik olarak çalışır ve aracın iki yanında sensörlere sahiptir. Özelliği etkinleştirmek için ayağınızı aracın altında hareket ettirmeniz yeterlidir.

OTOMATİK ERİŞİM YÜKSEKLİĞİ

Otomatik Erişim Yüksekliği özelliği, park edildiğinde binmeyi ve inmeyi kolaylaştırmak amacıyla aracı hassasiyetle maksimum 50mm alçaltır. Yalnızca elektronik havalı süspansiyon ile birlikte monte edilir.

YUMUŞAK KAPI KAPAMA

Konforunuz için, tüm kapılarda elektrikli mandallamayı içeren yumuşak kapı kapama özelliği vardır. Bu durum, son 6mm’lik kapı hareketinin kontrol edilmesini sağlayarak ön ve arka kapıların yavaşça kapanmasını sağlar.

ZAMANLAMALI KLİMA İLE PARK ESNASINDA UZAKTAN ISITMA

Bu yenilikçi sistem, aracı uzaktan kumanda ve 7 günlük zamanlayıcı yardımıyla önceden ısıtır veya havalandırır. Böylece, aracınıza binmeden önce kabinin her zaman ideal sıcaklıkta olduğuna emin olabilirsiniz.

HABER/EĞLENCE

HEAD-UP DISPLAY

Bu seçenek hız, navigasyon ve vites pozisyonu gibi temel bilgileri ön cama yansıtır ve böylelikle gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. Yağmurdan etkilenmemek için lazer kullanır ve tercihlerinize göre yapılandırılabilir. Opsiyonel Trafik İşareti Tanıma, Head-up Display ile birlikte çalışır. Bu özellik değişken hız limitlerini tespit eder ve belirli trafik işaretlerini gösterge panelinde ve ön camda görüntüleyerek sizi bilgilendirir.

INCONTROL TOUCH PRO

InControl Touch Pro’nun yeni nesil donanımı ve yazılımı, Range Rover Sport’un bağlantı ve eğlence özelliklerini en üst seviyeye çıkarır. InControl Touch Pro, şimdiye kadar Land Rover tarafından sunulan en gelişmiş multimedya sistemidir. Hızlı tepki veren 10 inç Touchscreen Ekran, kaydırma ve sıkıştırma hareketlerini destekler ve şimdiye kadarki en zengin görsel ve işitsel eğlenceyi sunar. Bu deneyimi daha da zenginleştirmek üzere doğal ses kontrolünün yanı sıra bir de tamamen yapılandırılabilen ana ekran mevcuttur.

INCONTROL SİSTEMİNİ GÖRÜN
INCONTROL CONNECT PRO

Bu ilave teknolojiler, aracınızın bağlantı ve kullanım özelliklerini bir üst seviyeye taşır. InControl Apps, uyumlu akıllı telefon uygulamaları ve 10 inç büyüklüğünde Touchscreen ekran aracılığıyla araç içi deneyiminizi zenginleştirir. Buna ek olarak Remote Premium aracınızı izlemenizi ve etkileşime geçebilmenizi sağlar. Wi-Fi Etkin Alanı ve InControl Pro Hizmetleri fonksiyonları sizi dış dünya ile bağlantıda tutar. İster iş ister eğlence amaçlı olsun, bu teknolojiler hayatınızı kolaylaştırır.

INCONTROL SİSTEMİNİ GÖRÜN
INCONTROL PROTECT

InControl Protect uygulaması ile Land Rover aracınıza bağlanırken akıllı telefonunuz bir portal olarak hizmet eder. Yakıt seviyelerinizi uzaktan kontrol edebilir, aracınıza kalabalık bir otoparkta park alanı bulabilir veya camları açık bırakıp bırakmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Optimize Edilen Land Rover Yardımı, beklenmedik bir arıza durumunda diyagnostik verileri ve konum bilgilerinizi kurtarıcı şirkete iletir. Ciddi durumlarda, SOS Acil Durum Çağrısı konumunuzdaki acil durum hizmetlerini bilgilendirir.

INCONTROL SİSTEMİNİ GÖRÜN
INCONTROL SECURE

Aracınızın çalınması durumunda, InControl Protect tetiklenir ve InControl Secure fonksiyonu etkinleştirilir. Durum hakkında size bilgi verilir ve aracınız, ilgili yetkililer tarafından kurtarılmak üzere konumu belirlenene dek izlenir. Araç, anahtarlarıyla birlikte çalınsa bile, InControl Remote uygulamasını kullanıp izleme çağrı merkezini arayarak alarmı etkinleştirebilirsiniz.


*InControl özellikleri Türkiye’de sunulmamaktadır.

TFT SANAL GÖSTERGE PANELİ

Opsiyonel 12,3 inçlik sanal gösterge paneli, yüksek çözünürlüklü ekran teknolojilerini ve renk grafiklerini kullanarak, temel araç işlevleri ve bilgilerinin açık şekilde iletilmesini sağlar. 3D kroma benzer şık sanal kadranlarla yalnızca mevcut sürüş durumuyla ilgili bilgilerin görüntüleneceği şekilde ayarlanabilir.

ARKA KOLTUK EĞLENCESİ

Opsiyonel Arka Koltuk Eğlence sistemi, 8 veya 10 inç boyutunda ekranlarla birlikte sunulur. İki ekran da WhiteFire® dijital kablosuz kulaklıklar, HDMI, Mobil Yüksek Çözünürlüklü bağlantı, USB konektörü ve özel uzaktan kumandayla birlikte sunulur. 

WhiteFire®, Unwired Technology LLC'nin tescilli ticari markasıdır ve bu işaretler lisansla Land Rover tarafından kullanılmaktadır.

MERIDIAN REFERANS SES SİSTEMİ

Opsiyonel 1700 Watt MeridianTM Referans Ses Sistemi, 22 hoparlör ve subwoofer ile 22 kanala sahiptir ve Trifield* 3D teknolojisini içerir. Bu sistem, her koltukta gerçekçi bir 3D müzik dinleme deneyimi sunar. Parlak tizler ve zengin baslar üst düzeyde bir müzik dinleme keyfi sunar. 

Meridian, Meridian Audio Ltd'in tescilli ticari markasıdır. 
*Trifield ve “three fields” cihazı Trifield Productions Ltd.’nin tescilli markasıdır.

© Jaguar Land Rover 2018