Range Rover Sport SVR gerçek anlamda dünyanın en üstün kapasiteli performans SUV'udur.

John Edwards Land Rover Özel Araç Operasyonları, İdari Direktörü

PERFORMANS

PERFORMANS

HEYECAN VERİCİ TASARIM

Land Rover'ın ısmarlama işlerinin, lüks ve performans modellerinin çıkış noktası olan Özel Araç Operasyonları tarafından tasarlanan ve üretilen Range Rover SVR, örnek oluşturan seviyede kapasite ve performans sunar. SVR, Land Rover'ın tümüyle alüminyum monokok gövde teknolojisi ve hafif mimarisini kullanarak, güçlü ve sağlam bir yapı üzerinde yükselir. Kendine güvenli yapıdaki bu araç kullanıma hazırdır. Bu özelliği aracın artırılmış performansı ve kullanım özelliklerinin kusursuz tamamlayıcısı olan kaslı, geniş omuzlara sahip duruşuyla birlikte tasarımda hemen göze çarpar.

PERFORMANS

PERFORMANS

NEFES KESİCİ PERFORMANS

Range Rover Sport SVR 0'dan 60 m/s hıza yalnızca 4,5 saniyede ulaşır ve 5,0 litrelik Süperşarjlı V8 Benzinli motoru 550 bg güç ve 680 Nm tork üretir. Güçteki bu benzersiz artış motorun ve yönetim sisteminin maksimum itiş kuvvetini sağlamak üzere yeniden kalibre edilmesiyle sağlanmıştır. Daha hassas, daha hızlı vites değiştirme özelliğine sahip gelişmiş son teknoloji 8 ileri şanzıman araçla daha sıkı bir bağ kurar. Hiçbir Land Rover otoyolda daha hızlı değildir ve kendini bu denli rahat hissetmez.

/

BİR BAKIŞTA MOTORLAR

Motor Hızlanma 0-100 km/s hızlanma (sn.) 
Azami Hız  km/s Maksimum Tork  Nm Şehir içi  l/100 km
Şehir Dışı  l/100 km
Ortalama  l/100 km
Ortalama CO2 Emisyonu gr/km

LR-V8 OTOMATİK (4WD) Durdurma/Çalıştırma özellikli 5,0 Litre Süperşarjlı Benzinli (550 bg)

4.7 260 680 18.3 9.9 13.0 298

DIŞ TASARIM

DIŞ TASARIM

ATLETİK YAPI

Range Rover Sport SVR, araç tasarım özelliklerini daha yüksek bir seviyeye çıkarır. Şık çizgileri ve arkaya doğru eğim kazanan tavanı araca yolda mükemmel bir duruş sağlar. 21 inç beş parçalı jantları ve yan havalandırmaları, ızgara ve SVR arması gibi fark yaratan özellikler cesur, sportif özelliklerini vurgular. İncelen gövde yapısı, geniş tekerlek izi ve kısa aks dışı çıkıntılar zemini kavrayan bir duruş sunmaya yardımcı olur. Zarif hatlar, signature farlar ve şekillendirilmiş köşelere sahip fark yaratan dış tasarımı Blue Brembo™ fren kaliperleri gibi küçük dokunuşlarla tamamlanır.

/

İÇ TASARIM

İÇ TASARIM

SÜRÜCÜYE DÖNÜK TASARIM

Range Rover Sport SVR’nin modern kabini sürücü etrafında tasarlanmıştır. Direksiyonun arkasına geçtiğinizde her şeyin kolaylıkla ulaşılabilir mesafede olduğunu ve göstergelerin görüş alanınızda olduğunu fark edeceksiniz. En yumuşak Oxford deriden üretilen, 16 kademeli Sport Elektrikli koltuklar (bellek ve üst destekte kabartma SVR amblemi ile) sizi sağlam şekilde yerinizde tutar. Opsiyonel kaplamalar doğuştan bir stil ve rafine tarz sunar.

İÇ TASARIM

İÇ TASARIM

MERIDIAN DENEYİMİ

Land Rover, Range Rover Sport SVR için ileri düzey ses sistemleri geliştirmek üzere ses teknolojilerinde ve dijital ses işleme alanında bir dünya lideri olan Meridian® ile işbirliği yaptı. 825 Watt Meridian® Ses Sistemi 19 hoparlöre ve 16 kanala sahiptir ve sahip olduğu çevre ve yan kanalların içeriği üzerinde daha fazla kontrol sunmanın yanı sıra yüksekteki hoparlörlere ek sinyal besleyerek tüm yolcular için konser salonuna benzer bir deneyim sağlayan Meridian Trifield* 3D teknolojisiyle üstün bir ses kalitesi sunar.

/

© Jaguar Land Rover 2017