Etkileyici. Güçlü. Sizi heyecanlı bir sürüşe davet ediyor.

GERRY MCGOVERN LAND ROVER TASARIM MÜDÜRÜ
HER ŞEYDEN ÖNCE SÜRÜCÜ ODAKLI

Range Rover Sport'un sürücü koltuğuna oturduğunuz andan itibaren sizi sürüşe davet ettiğini hissedeceksiniz.

PERFORMANSI GÖRÜN
FARKLI VE ETKİLEYİCİ SİLUET

Güçlü gövde çizgilerinden, eğimli ön cam açısına kadar Range Rover Sport ile ilgili her şey farklı bir seviyede tasarlanmıştır.

TASARIMI GÖRÜNTÜLEYİN
SÜRÜCÜ ODAKLI KOKPİT

Kumandalar kokpitin her yerinde sezgisel ve içine alan bir sürüş deneyimi sağlayacak şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır.

TASARIMI GÖRÜNTÜLEYİN
HEM YOLDA HEM DE ARAZİDE SINIFININ ÖNCÜSÜ KAPASİTE

Range Rover Sport, Land Rover'ın her türlü arazi koşuluna uygun performansıyla bir araya getirilmiş, çığır açan yol dinamikleri sunar.

KAPASİTEYİ GÖRÜNTÜLEYİN

PERFORMANS

PERFORMANS
/
MOTORLAR
/

Fotoğraflar sadece görsel anlatım amaçlıdır.

GÖVDE VE ŞASİ
/
HİBRİT
/
LAND ROVER HYBRID NEDİR?

Hibrit modeli, maksimum 354bg motor gücü üretmek üzere 3,0L V6 Dizel motor ile bir elektrik motorunu bir araya getirir.

FİLMİ İZLEYİN
DETAYLARIYLA HİBRİT SİSTEMİ

Sürüş, motor ve elektrik motoru arasındaki otomatik geçiş sayesinde basit ve sezgiseldir.

FİLMİ İZLEYİN
HİBRİT SİZİN İÇİN DOĞRU SEÇENEK Mİ?

Range Rover Sport Hybrid yoğun şehir içi yollarda ve kırsal bölgelerde aracın verimliliğini artırır.

FİLMİ İZLEYİN
HİBRİT AYARLARININ DEĞİŞTİRİLMESİ

Performans farklı koşullara ve ihtiyaçlara uyacak şekilde dört sürüş moduyla optimize edilir.

FİLMİ İZLEYİN

Müsaitlik bilgisi için Land Rover Yetkili Satıcıları ile iletişime geçebilirsiniz.

KAPASİTE

ÖNE ÇIKAN YETENEKLER
/

BECERİLER

BECERİLER

TERRAIN RESPONSE

Uyumluluk her Land Rover’ın kalbinde yer alır ve Terrain Response bu tavrın somutlaşmış halidir. Sürücünün aracın motorunu, vites kutusunu, merkezi diferansiyelini ve şasi sistemlerini zeminin gerekliliklerine uyum gösterecek şekilde optimize etmesini sağlar. Bu, Terrain Response 2 bulunan araçlarda otomatik olarak gerçekleştirilir.

BECERİLER

BECERİLER

ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

Son teknoloji ürünü opsiyonel sistem, sürücünün en zorlu koşullarda sabit bir hız belirlemesini ve bu hızı korumasını sağlar. Bu sistem, 2km/sa ve 30km/sa arasındaki hızlarda çalışır ve sürücünün en zorlu engellerin üstesinden gelebilmesi için tam olarak konsantre olmasını sağlar. Sistem etkinleştirildiğinde hızın belirlenmesi için direksiyon üzerindeki +/- hız sabitleyici düğmeleri kullanılır.

BECERİLER

BECERİLER

DERİNLİK ALGILAMA

Dere, ırmak veya sel sularından geçerken kendinizi çok daha güvende hissedin. Derinlik Algılama özelliği kapı aynalarının alt kısmında yer alan sensörleri kullanarak suyun derinliğini ölçer ve aracın konumuna göre gerçek zamanlı bilgi sağlar. Bu veriler ve en üst düzeyde sudan geçme becerisi, touchscreen ekran aracılığıyla yönlendirilerek, aracı uygun şekilde kullanabilmeniz için en doğru bilgileri sunar.

/
ÖNE ÇIKAN YETENEKLER
/

EN ZORLU TESTLER

SÜSPANSİYON

Zorlu test alanımızda gerçekleştirilen testlerde, her bir model on yıllık zorlu kullanım süresine eşdeğer birer teste maruz bırakılmıştır.

RÜZGÂR HIZI

180km/sa yandan esen rüzgar, yüksek ortam sıcaklıkları ve düşük hava akışı durumu gibi zorlu hava hareketleri, her bir modeli ve sahip olduğu sistemleri limitlerine kadar zorlamak üzere iklim odalarımızda yeniden yaratılır.

SICAK VE SOĞUK İKLİM

Araçlar hem gerçek dünya koşullarında hem de iklim odalarında -40°c’de dondurulur ve 50°c’de ısıtılır. Bu sayede nereye giderseniz gidin konfor ve bağlantı her zaman yanınızdadır.

OFF-ROAD

Land Rover’ın efsanevi off-road kapasitesi, her Land Rover aracının sahip olduğu bir mirastır. Arjeplog, İsveç’teki buz ovaları gibi son derece uzak ortamlarda ve Dubai’nin kumlarında test edilen prototipler, 8.500km yol kat eder.

TEKNOLOJİ

SAHİP OLDUĞU TEKNOLOJİ
/
İNOVASYON

Range Rover Sport’un tamamen alüminyumdan monokok gövde yapısı ve opsiyonel hibrit motoru üstün verimlilik, düşük emisyon ve çok daha iyi araç dinamikleri sunar.

ON-ROAD PERFORMANSI

İyileştirilmiş araç hakimiyeti için Dynamic Response, sürüşü ve kontrolü dengelemek üzere Adaptive Dynamics ve tepkisel, kontrollü viraj dönüşü için Tork Yönlendirme gibi bir dizi teknoloji, sürüş karakterini geliştirir.

OFF-ROAD KAPASİTESİ

Aracın tepkisini sürüş koşullarına uyarlayan Terrain Response 2’den, sürtünmenin düşük olduğu zeminlerde akıcı bir kalkış sağlayan Düşük Çekişte Kalkış’a kadar bir dizi özellikle en zorlu ortamların üstesinden gelin.

SÜRÜCÜ YARDIMLARI

Yaklaşan araçlara karşı uyaran Kör Nokta Monitörü, Park Yardımı teknolojileri ve römorkla geri manevra yapmayı kolaylaştıran Gelişmiş Çekme Yardımı gibi sürücü yardım fonksiyonları yolculuğunuzu daha kolay ve güvenilir hale getirir.

KONFOR VE RAHATLIK

Bagaj kapağını zahmetsizce açıp kapatmanızı sağlayan elektrikli harekete duyarlı bagaj kapağı ve otomatik erişim yüksekliği araca girişi ve çıkışı kolaylaştırır.

HABER/EĞLENCE

InControl Touch Pro, navigasyona sahiptir ve 10 inç Touchscreen ekran aracılığıyla erişilebilirdir; sistem, konsere benzer bir deneyim için MeridianTM Ses Sistemi ve InControl Connect Pro gibi seçeneklerin eklenmesiyle geliştirilebilir.

İNOVASYON

Range Rover Sport’un tamamen alüminyumdan monokok gövde yapısı ve opsiyonel hibrit motoru üstün verimlilik, düşük emisyon ve çok daha iyi araç dinamikleri sunar.

TASARIM

DIŞ TASARIM

DIŞ TASARIM

HEYECANLANDIRMAK İÇİN TASARLANDI

Range Rover Sport, yeni zirvelere ulaşmak üzere tasarlanmış v geliştirilmiştir. Kusursuz oranları, güçlü duruşu, şık çizgileri ve biçimli köşeleri dikkat çekmek isteyen bir araç meydana getirir.

DIŞ TASARIM

DIŞ TASARIM

İDEAL PERFORMANS

Range Rover Sport şimdiye kadarki en çevik, en dinamik ve en hızlı tepki veren Land Rover olmak üzere üretilmiştir. Ayırt edici silueti ve etkileyici duruşu aracın enerjisini ve modern görünümünü somut hale getirir. Tamamen alüminyum gövde yapısı, ağırlığı azaltmanın yanı sıra çevikliği ve güvenliği artırmaya yardımcı olur.

/

DIŞ TASARIM

DIŞ TASARIM

SVO PREMIUM PALETİ

SVO Premium Paletindeki renklerden birini seçerek Range Rover Sport’un görünümünü iyileştirin.

/
ÇOK YÖNLÜ İÇ TASARIM
/

*Üçüncü sıra koltuklar, yetişkin emniyet kemeri ya da bebek koltuğuyla birlikte yetişkin emniyet kemeri kullanılabilen nispeten daha büyük çocuklar için uygundur. Yetişkin emniyet kemerinin doğrudan bağlanılamadığı çocuk koltuklarını kullanan küçük çocuklar için uygun değildir.

İÇ TASARIM

İÇ TASARIM

SÜRÜCÜYE DÖNÜK TASARIM

Kokpit ve kontrol düzeni, belirli bir açıyla dikkati dağıtmayan, sezgisel bir sürüşü mümkün kılmak üzere basitleştirilmiştir. Sportif Hakim Sürüş Pozisyonu bunu daha da ileri götürerek size daha üstün bir güven ve kontrol hissi sağlar ve önünüzde uzayıp giden yolu rahatlıkla görebilmenizi garanti eder.

İÇ TASARIM

İÇ TASARIM

ÇAĞDAŞ BİR İÇ TASARIM

Range Rover Sport’un iç tasarımı sportif karakterini yansıtacak şekilde titizlikle tasarlanmıştır. Güçlü çizgiler, temiz yüzeyler ve akıllıca düşünülmüş detaylar, dokunması keyif veren kaplamalar ve en iyi malzemelerle tamamlanır. Bu alan, hem konforlu hem de amaca uygundur.

/

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK
/

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK

ELEKTRİKLİ HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI

Elektrikli harekete duyarlı bagaj kapağı araca veya anahtarlığa fiziksel olarak dokunmanıza gerek kalmadan bagaj kapağını kaldırımdan açmanızı ve kapamanızı sağlar. Elektronik olarak çalışır ve aracın iki yanında sensörlere sahiptir. Özelliği etkinleştirmek için ayağınızı iki sensörden birinin altında hareket ettirmeniz yeterlidir. Hayat artık çok daha kolay.

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK

OTOMATİK ERİŞİM YÜKSEKLİĞİ

Bu özellik park edildiğinde binmeyi ve inmeyi kolaylaştırmak amacıyla aracı maksimum 50mm alçaltır. Yalnızca elektronik havalı süspansiyon le birlikte sunulur, her türlü koşulda gideceğiniz yere mümkün olan en rahat ve en sorunsuz biçimde ulaşmanızı sağlar.

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK

YUMUŞAK KAPI KAPAMA

Yumuşak kapı kapama seçeneği her kapıda elektrikli mandallarla birlikte sunulur. Bu özellik, kapıyı kapatırken kontrol edilecek en az 6mm’lik bir hareket alanı bırakır; böylece kapatma sesinin en düşük seviyede duyulmasını sağlar. Zahmetsiz ve kolayca gerçekleştirilen bu özellik araca binip inmeyi kolaylaştırır.

/

OPSİYONEL DONANIM VE AKSESUARLAR

Land Rover Approved aksesuarlarını kullanarak Range Rover Sport’unuzun bireyselliğini artırabilirsiniz. Şık, sağlam ve çok yönlü aksesuarlar aracınızda takılı orijinal donanımla aynı standartlara göre tasarlanır, test edilir ve üretilir. Aksesuarları aracınızın kullanım ömrü boyunca istediğiniz bir zaman ekleyebilir ve ihtiyacınız değiştikçe uyarlayabilirsiniz.

GERİ DÖN

MODELİNİZİ SEÇİN

RANGE ROVER SPORT

Modelinizi seçin

Özellikler ve bulunabilirlik aracın teknik özelliklerine ve pazara göre değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi için lütfen Land Rover Yetkili Satıcınızla iletişime geçin.

Meridian, Meridian Audio Ltd'in tescilli ticari markasıdır.

© Jaguar Land Rover 2018