TEKNOLOJİ

İNOVASYON

INGENIUM MOTOR

Yeni motorumuz, zahmetsiz performans, daha fazla verimlilik ve benzersiz kalite sunmak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. Bir önceki modellere göre 20 kg daha hafif olan motor, 150bg ve 180bg güç çeşitlerinde, İki veya Dört Çeker olarak, 6 ileri Manuel ya da 9 ileri Otomatik Şanzıman seçenekleriyle sunulur. Dahili sürtünme önceki nesillere kıyasla %17 oranında azaltılmıştır.

HAFİF SÜSPANSİYON

Alüminyum ve hafif çelikten üretilen süspansiyon bağlantılarının gelişmiş hidrolik sıçrama teknolojisi, herhangi bir etkinin kabine giren gürültüyü azaltır. Ayrıca sistem, inişli çıkışlı yüzeylerin neredeyse pürüzsüzmüş gibi olmasını sağlar ve kollarınızda ya da aracınızın yürüyen aksamında geri tepmeye neden olmaz.

PERFORMANS

ADAPTIVE DYNAMICS

Adaptive Dynamics, sürüş ve hakimiyet arasında optimum denge sağlar. Bunu, aracın hareketlerini saniyede en az 1000 kere izleyerek ve süspansiyon ayarlarını verilerinize ya da yol koşullarına göre yumuşak veya sert olarak ayarlayarak gerçekleştirir. Bu gövdenin yana yatmasını minimum seviyeye indirmek, çok daha fazla kontrol sağlamak ve dengeli, düz bir sürüş sağlamak için neredeyse anlık olarak gerçekleşir. Ayrıca, sistem arazi koşullarını da algılar ve süspansiyon ayarını buna göre optimize eder.

FRENLE TORK YÖNLENDİRME

Sistem, viraj dönerken aracın çevikliğini ve dengesini artırır. Yolda veya arazideyken tutuşu ve direksiyon kontrolünü geliştirmek için tüm tekerlekler arasındaki tork dağılımını sürekli olarak izler ve dengeler. Ayrıca sistem arka tekerleğin iç kısmına daha fazla fren uygulayarak dış tekerleğe daha fazla tork yönlendirilmesini sağlayabilir ve böylece dönüş oranını artırıp önden savrulma riskini azaltarak dengenin artırılmasına yardımcı olur.

9 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMAN

Hafif, kompakt 9 ileri Otomatik Şanzıman, optimum yakıt ekonomisi ve CO2 emisyonunun yanı sıra tutuş kuvvetinin zayıf olduğu koşullarda daha fazla kontrol sağlar. Çekme sırasında kontrolü, özel olarak tasarlanmış son derece düşük birinci viteste gerçekleştirir. Şanzıman son derece sağlamdır ve aracın her türlü zemine uygunluk özelliğini mükemmel bir biçimde tamamlar; ayrıca örnek teşkil eden düzeyde hassasiyet ve verimlilik sunar.

ACTIVE DRIVELINE

TD4 180bg ve Si4 motorlarında, sistem hem yolda hem arazide vazgeçilmez olduğunu kanıtlar. Bir çok yol koşulunda sistem aracın arkadan çekiş özelliğini devre dışı bırakarak yakıt ekonomisini iyileştirir. Yüzeyin değişmesi veya hızlanmanız halinde, 300 milisaniye içinde hissettirmeden ve sorunsuz bir biçimde bu özelliği yeniden etkinleştirir. Özel Dokunmatik ekran sayesinde her zaman kontrolde olduğunuzu hissedersiniz.

KAPASİTE

Dört Çeker (4WD)

Range Rover Evoque modelinde 2.0 litre Dizel TD4 150 ve 180bg motorlar ile 2.0 litre Si4 Benzinli motorlar, Dört Çekerdir. İzole ön ve arka alt şasi, sağlam monokok gövdesi ve akıllı 4WD sistemi gibi teknolojileri ile bu aracı arazide son derece güvenle kullanabilirsiniz.

ALL-TERRAIN PROGRESS CONTROL

Son derece düşük hızlarda, 1,8km/sa ile 30km/sa arasında çalışan All Terrain Progress Control (ATPC), sürücünün zorlu koşullarda sabit bir hızda ilerlemesini sağlar; böylece sürücü direksiyona ve engelleri aşmaya konsantre olabilir. Ayrıca, buz, kar ve ıslak çimen gibi tutuş gücünün zayıf olduğu yüzeylerde bile sorunsuz ve dengeli bir biçimde hareket edilebilmesini sağlar.

TERRAIN RESPONSE

Terrain Response kapasiteyi bir üst seviyeye taşır. Bu özellik, aracın motorunu, şanzımanını, diferansiyellerini ve şasi sistemini optimize ederek sürüş özelliklerini, konforu ve çekişi arazi koşullarından bağımsız olarak en üst düzeye çıkarır. Yalnızca Genel Sürüş, Çimen/Çakıl/Kar, Çamur ve Batak ile Kum koşulları arasından size uygun olanı seçmeniz yeterlidir. Araç her zaman güvenilir ve garantili bir sürüş sunar.

YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ

Land Rover'ın patentli Yokuş İniş Kontrolü (HDC), 4WD araçlarda standart bir özelliktir. Sürücüyü, sabit bir hızı koruyarak ve her tekerleğe ayrı fren uygulayarak zorlu eğimlerde kontrollü bir inişle destekler. Sistem, seçilen vites aralığına ve gaz pedalı konumuna göre hızı korumak ve aracı yavaşlatmak üzere otomatik olarak çalışır.

DERİNLİK ALGILAMA

Dere, ırmak veya sel sularından geçerken kendinizi çok daha güvende hissedebilirsiniz. Derinlik Algılama, kapı aynaları altındaki sensörleri kullanarak suyun derinliğini ölçer ve araca ilişkin gerçek zamanlı bilgiler sunar. Bu veriler ile maksimum su derinliği taraması Dokunmatik Ekran üzerine yansıtılır ve uygun şekilde hareket etmek üzere en doğru bilgileri sunar.

KADEMELİ SERBEST BIRAKMA KONTROLÜ

Yokuşta Kalkış Desteğine benzer şekilde bu sistem de aracın yokuştan aşağı giderken çok çabuk bir biçimde hızlanmasını önlemeye yardımcı olur. Araç bir eğim üzerindeyken durup yeniden çalıştığında sistem fren uygular ve hareket ettiğinizde kademeli olarak serbest bırakır.

SÜRÜCÜ YARDIMLARI

PARK YARDIMI

Park Yardımı sistemimiz, aracınızı uygun bir park alanına yerleştirerek paralel ve dikey parkı kolaylaştırır. Yalnızca uygun vitesi seçmeniz ve fren ve gaz pedallarıyla hızı kontrol etmeniz yeterlidir. Sistem, park alanından çıkarken de manevraları kolaylaştırarak size kılavuzluk eder. Grafikler ve bildirimler ilerlemenize yardımcı olur.

SURROUND KAMERA SİSTEMİ

Yaklaşık 360°'lik bir görünüm için Surround Kamera Sistemi, aracın etrafına yerleştirilmiş kameraları kullanır. Bu sistem, park etmeye yardımcı olur; tekne veya römork çekme gibi daha karmaşık sürüş işlemleri için mükemmeldir. Bu teknoloji, aynı anda birkaç görünüm sunabilmenin yanı sıra yakınlaştırma ve kaydırma ile normalde görüş alanının altında kalan nesne ve açıların görülebilmesini de sağlar.

KÖR NOKTA MONİTÖRÜ

Kör Nokta Monitörü, sizi kör noktanızda bulunan ya da hızla yaklaşan araçlara karşı ilgili kapı aynasında bulunan küçük bir uyarı ışığı ile uyarır. Ters Yönde Trafik Algılama ise aracınızın her iki yanından yaklaşan tehlikelere ilişkin sesli ve görsel uyarılarla bilgilendirme sağlar; böylece görüşünüz engellendiğinde bile arkanızda olanları bilebilirsiniz.

ŞERİTTE TUTMA YARDIMI VE SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ

Şeritte Tutma Yardımı, aracınızın istenmeden şerit dışına doğru kaydığını algılar ve sizi hafifçe şeridinize geri yönlendirir. Sürücü Takip Monitörü ise, uykulu olduğunuzu anlayarak mola vermeniz gerektiğinde sizi önceden uyarır.

ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ

Sistem, otoyolda seyrederken veya yavaş hareket eden trafikte yolculuk ederken, öndeki aracın durması veya yavaşlamasına karşı aracınızı güvenli bir mesafede tutar. Öndeki araç yeniden hızlandığında, Range Rover Evoque'unuz da hızlanır.

TRAFİK İŞARETİ TANIMA

Trafik İşareti Tanıma özelliği, belirli trafik işaretlerini, takılı olduğunda Head-Up Display’in bir parçası olarak ya da kolayca görülebildiği gösterge paneli üzerinde belirterek, tam olarak bilgilenmenizi sağlar. Sistem, ıslak yollarda hız düşürmeyi tavsiye eden işaretler gibi ekstra bilgi içeren trafik işaretlerini ve hız limiti işaretlerini (değişken tepe hız işaretleri dahil) algılar.

KONFOR VE KOLAYLIK

ELEKTRİKLİ VE HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI

Elektrikli ve Harekete Duyarlı Bagaj Kapağı, araca veya akıllı anahtara fiziksel olarak dokunmaya gerek kalmadan bagaj kapağını dışarıdan açabilmenizi ve kapatabilmenizi sağlar. Akıllı anahtar algılandığında, özellik aracın alt kısmında ayağın hareket ettirilmesiyle bagaj kapağının her iki yanında yer alan sensörler aracılığıyla çalışır.

HOMELINK®

HomeLink® sistemi ile hayatınızı düzene sokun. Bu üniversal verici, garaj kapıları, kapılar veya aydınlatma gibi maksimum üç ev veya ofis kablosuz kumanda sistemini yönetmek üzere programlanabilir. Kumandaların kaybolması artık sorun olmaktan çıkıyor.

YAPILANDIRILABİLİR İÇ AYDINLATMA

Bu özellik, aracın iç mekan aydınlatmasının rengini ve tonunu çeşitlendirebilmenizi sağlar; böylece ruh halinize göre ortam aydınlatmasını değiştirebilirsiniz. Ice White'dan Racing Red'e kadar değişen toplam on adet renk mevcuttur.

KLİMA KUMANDASI

Sistem havadaki nemi, duman seviyesini ve farklılıkları görüntüleyen bir hava sensörü içerir; tüm araçta yer alan havalandırmalar iç mekan sıcaklığını uygun şekilde ayarlamanızı sağlar. Yolcularınız oturdukları her yerde, kendilerini daima rahat hissedecekler.

HABER/EĞLENCE

MERIDIANTM DIGITAL SURROUND SES SİSTEMİ

Land Rover, yüksek performanslı ses teknolojilerinde ve dijital ses işleme sistemlerinde dünya lideri olan Meridian ile işbirliği yaparak Range Rover Evoque için ileri bir ses sistemi geliştirdi. 825W Meridian Digital Surround Ses Sistemi, Beş Kapılı modellerde 16 hoparlör ve bir çift kanallı subwoofer içerir. Convertible modelinde ise 660W Meridian Digital Surround Ses Sistemi, 12 hoparlör ve bir çift kanallı subwoofer içerir. Her iki sistem de kabin içinde net bir biçimde duyulan tizler ve kuvvetli bir bas sunar. Böylece müziğinizi tam olarak istediğiniz biçimde dinleyebilirsiniz.

INCONTROL TOUCH PRO

InControl Touch Pro'nun yeni nesil yazılım ve donanımı, Range Rover Evoque'un bağlantı ve eğlence özelliklerini en üst seviyeye taşır. InControl Touch Pro, şimdiye kadar Land Rover tarafından sunulan en gelişmiş multimedya sistemidir. Hızlı tepki veren 10 inç Dokunmatik Ekran, kaydırma ve sıkıştırma hareketlerini destekler ve şimdiye kadarki en zengin görsel ve işitsel eğlenceyi sunar. Bu deneyimi daha da zenginleştirmek üzere doğal ses kontrolünün yanı sıra bir de tamamen yapılandırılabilen ana ekran bulunur.

DUAL VIEW

Dual View* sistemi, sürücü ve yolcunun 10 inç Dokunmatik Ekranda, birbirlerinden tamamen bağımsız olarak içerik görüntülemesini sağlar. Örneğin, sürücü Uydu Navigasyon sistemini kullanırken, ön yolcu DVD veya varsa TV izleyebilir. WhiteFire® dijital kablosuz kulaklık seti de dahildir.

INCONTROL CONNECT AND CONNECT PRO

Bu ilave teknolojiler, aracınızın bağlantı ve kullanım özelliklerini daha da geliştirir. Remote Premium ve InControl Uygulamaları, uyumlu akıllı telefon uygulamaları ve Range Rover Evoque aracınızı görüntüleyerek etkileşimde bulunmanızı sağlayan 10 inç Dokunmatik Ekran aracılığıyla araç içi deneyiminizi zenginleştirir. Wi-Fi Etkin Noktası ve InControl Pro Hizmetleri işlevleri ile dış dünyayla bağlantıda kalabilirsiniz. İster iş ister eğlence amaçlı olsun, bu teknolojiler hayatınızı kolaylaştırır.

INCONTROL PROTECT

InControl Protect uygulaması ile Land Rover aracınıza bağlanırken akıllı telefonunuz bir portal şeklinde kullanılır. Yakıt seviyelerinizi uzaktan kontrol edebilir, aracınıza kalabalık bir otoparkta park alanı bulabilir veya camları açık bırakıp bırakmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Optimize Edilen Land Rover Yardımı, beklenmedik bir arıza durumunda diyagnostik verileri ve konum bilgilerinizi kurtarıcı şirkete iletir. Ciddi durumlarda, SOS Acil Durum Çağrısı konumunuzdaki acil durum hizmetlerini bilgilendirir.

INCONTROL PRO HİZMETLERİ

InControl Connect Pro Paketinin bir parçası olarak sunulan InControl Pro Hizmetleri, çok daha zengin bir deneyim ve bağlantı özellikleri sağlamak üzere haber/eğlence özelliklerini geliştirir. Sistem, gerçek zamanlı trafik bilgileri, sokak seviyesi görünümü ve çevrimiçi aramaları mümkün kılan bir veri bağlantısı ve Wi-Fi Etkin Noktası içerir; böylece InControl Touch Pro sisteminin performansına katkıda bulunur.

Her teknoloji ve özellik, her araç veya pazar için geçerli değildir. Bazı özellikler opsiyoneldir ve her aracın teknik özellikleri, seçilen modele göre değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi için lütfen Land Rover Yetkili Satıcınızla iletişime geçin.
*WhiteFire®, Unwired Technology LLC'nin tescilli ticari markasıdır ve bu işaretlerin Land Rover tarafından kullanımı lisanslanmıştır.

© Jaguar Land Rover 2017