Dünyanın en premium, yetkin ve çok yönlü SUV'si Discovery, aktif bir hayatı sonuna kadar yaşamayı sevenler için ideal bir araç.

GRUP PAZARLAMA DİREKTÖRÜ

JAGUAR LAND ROVER

GÜVENLİ SÜRÜŞ

Discovery ister şehir içinde ilerliyor ister yolcularını şehir dışına maceralı bir hafta sonuna taşıyor olsun, daima performansının zirvesindedir.

HER ZAMANKİNDEN DAHA FARKLI VE CESUR

Artık simge haline gelmiş profili ve sağlam duruşu ile Discovery'nin çarpıcı stili araca daha çağdaş bir görünüm veriyor.

YEDİ YETİŞKİN İÇİN KONFOR VE RAHATLIK

Discovery'nin stadyum oturma düzeni sayesinde tüm yolcular görüşü engellenmeden manzaranın tadını çıkarabilir. Bilgi/eğlence ve teknoloji ögeleri, herkesin eğlenmesine, rahatlamasına ve konfor içinde seyahat etmesine olanak sunar.

MACERA İÇİN ÜRETİLDİ

Sürücü, altı yolcu ve tümünün bagajını taşıma kapasitesine ek olarak 3.500 kg çekme gücü ile Discovery, her türlü ihtiyacınızı karşılamaya hazır.

ÇOK YÖNLÜLÜK

KAPASİTE İLE EŞ ANLAMLI

Tek bir dokunuşla, Terrain Response®, Discovery'nin motor, süspansiyon, gaz pedalı ve çekiş ayarlarını yeniden yapılandırarak optimum sürüş deneyimi sunar. Dolayısıyla ister asfaltta ister çimde, çakıllı bir yolda, karda, çamurda, bataklıkta, kumda ya da kayalık bir alanda ilerliyor olun, aracınız dört dörtlük bir performans gösterir.

ÇOK YÖNLÜLÜK

YÜKÜ HAFİFLETİN

Bagajınız ister bir hafta sonu kaçamağı ister hayatınızın yolculuğuna çıkmak için hazırlanmış olsun, bölünmüş bagaj kapağı ve ayarlanabilir havalı süspansiyon yüklemeyi kolaylaştırır. Daha alçak yükler için alt kısmı açın ve kolay erişim için bu kısmı kapatın.

ÇOK YÖNLÜLÜK

SÜRÜŞ ZARAFETİ

Şehirden uzaklaşmak ve doğaya yaklaşmak insana keyif vermelidir. Discovery’nin ileri teknolojisi, sürücünün yol ile bağlantısını güçlendirirken hassas ve dopdolu bir sürüşü garantiler. Böylece varış yeriniz kadar, yolculuğunuzdan da keyif alırsınız.

ÇOK YÖNLÜLÜK
ÇOK YÖNLÜLÜK

ESNEK ÇÖZÜMLER

Discovery’nin oldukça cömert genişlikteki iç mekanı neredeyse her kullanıma uygun hale getirilebilir. İkinci ve üçüncü sıra koltuklar birbirinden bağımsız olarak yatırılabildiği için oturma düzeninizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

ÇOK YÖNLÜLÜK

AĞIRLIĞINI KORUYOR

Bazı maceralar ekstra özellikler gerektirir. Discovery'nin 3.500 kg'lık çekme kapasitesi, Römork Denge Yardımı ile desteklenir ve bu özellik sayesinde hem araç hem de römork rahatlıkla kontrol altında tutulur. Opsiyonel teknolojiler römorku çeki çubuğuna bağlamaya yardımcı olur ve manevralarınızı yönlendirir.

/

TASARIM

TASARIM

CESUR BİR TASARIM

Ön ızgaralar, camlar ve tampon, Discovery'nin fark edilen tasarımına stil kazandırırken, simge haline gelmiş ön farlar çağdaş stili vurgular.

TASARIM
TASARIM

GELİŞMİŞ GÖRÜŞ

Land Rover'ın efsanevi Hakim Sürüş Pozisyonu sayesinde sürücü genel olarak çok daha iyi bir görüşe sahip olur ve önündeki yolu kusursuz şekilde takip edebilir. Tehlikeler önceden tespit edilebilir, park etmek kolaylaşır ve tüm önemli kumandalar el altında oluşun stres ve yorgunluk seviyelerini azaltmaya yardımcı olur.

TASARIM
TASARIM

EMNİYET

Discovery’nin ileri seviye güvenlik önlemleri sayesinde yüksek seviyede yol tutuşu ve denge sağlanmış olur. İhtiyaç halinde, Acil Fren Asistanı ile ön, yan ve perde hava yastıkları size ekstra güvenlik sunar.

TASARIM
TASARIM

IŞIK VE ALAN DUYGUSU

Discovery'de en arkada oturan yolcular dahi cam tavanın keyfini opsiyonel Alpine tavanlı Sunroof ile çıkarabilir. Sunroof elektronik olarak açılıp kayarken cam panel ile iç güneşliklerin ortak yansıtma etkisi sayesinde tüm yolcular aydınlık ve havadar kabinin keyfini yaşar.

/

BİR BAKIŞTA TEKNİK ÖZELLİKLER

YAKIT EKONOMİSİ (ORTALAMA)

8,0 l/100km

Durdurma/Çalıştırma özellikli 3.0 litre SDV6 dizel motor (ortalama).

BAGAJ ALANI

2558 litre

Arka koltuklar öne alınmış şekilde ister bir hafta sonu kaçamağı ister hayatınızın yolculuğu olsun, Discovery'de daima yeterince yer vardır.

ÇEKME

3500 kg

Discovery'nin etkili çekme kapasitesi Römork Denge Yardımı ile desteklenir ve hem aracın hem de römorkun kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.

YERDEN YÜKSEKLİK

310 mm

Havalı Süspansiyonlu arazi yüksekliği ve manüel kaldırma fonksiyonu.

TÜM ÖZELLİKLERİ GÖRÜNTÜLE

SEÇENEKLER & AKSESUARLAR

Burada gösterilen tüm özellikler her Discovery modelinde bulunmaz.

İÇ TASARIM

Kendinize özel bir alan yaratmanız için çeşitli kaplama ve özel detay seçenekleri.

DIŞ TASARIM

Geniş renk seçenekleri ve diğer seçeneklerden tercihinizi yaparak stilinizi yansıtın.

PAKETLER

Çok daha fazla kişiselleştirme sağlayan çeşitli opsiyonel ekstralar.

TEKNOLOJİ VE GÜVENLİK

Sezgisel teknolojiler elinizin altında.

EĞLENCE

Güvenli maceraları eğlenceli kılar.

AKSESUARLAR

Her günden en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacak donanımlar.

ONU TAM İSTEDİĞİNİZ HALE GETİRİN.

Aracınızı alırken opsiyonlardan arasından seçimler yapabilir veya dilediğiniz zaman Land Rover aksesuarları ile hayat tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebilirsiniz.

GERİ

MODELİNİZİ SEÇİN

DISCOVERY

Modelinizi seçin

© Jaguar Land Rover 2017