Gizlilik Politikası ve Çerezler | Land Rover Türkiye

GİZLİLİK POLİTİKASI

Land Rover, web sitelerini ziyaret eden her kullanıcının gizliliğine saygı gösterir.

Bu sitenin bazı bölümlerinde, sizden kişisel bilgilerinizi iletmeniz istenmiştir. Ad, soyad, cep telefonu numarası, elektronik posta adresi gibi kişisel verilerinizi paylaşmanız tamamen kendi seçiminize bağlıdır. Bu bilgiler Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. tarafından size yönelik yapılacak ürün hizmet, özel teklif ve kampanyalara ilişkin pazarlama iletişimi faaliyetleri ile buna benzer davet, tanıtım, kutlama ve anket uygulamaları da dâhil olmak üzere her türlü ticari elektronik iletinin gönderiminin E-posta, Telefon, SMS/MMS kanalları vasıtasıyla gerçekleştirilmesinde kullanılır ve işbu bilgiler Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. tarafından işlenip muhafaza edilir. İletişim bilgileriniz ticari elektronik ileti gönderimine ilişkin hizmet alınan üçüncü kişilerle paylaşılabilir ve kişisel verileriniz bu faaliyetler kapsamında işlenip, muhafaza edilip, üçüncü kişilerle paylaşılabilir. Ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer kayıtlar gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanacaktır. Veri tabanımızda hangi verilerinizin bulunduğunu öğrenme, yanlış olan verilerinizin düzeltilmesini ve sizinle iletişime geçilmesine engel olunmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır. Bu taleplerinizi 0850 252 30 30 no’lu İletişim Merkezi’mize iletebilirsiniz veya 0800 211 00 17'yi sabit hatlardan ücretsiz arayabilirsiniz.

Land Rover tanımlama bilgilerini (çerezler) kullanarak sizden kişisel bilgi toplamayacaktır ancak tanımlama bilgilerini etkinleştirerek ya da etkinleştirilmiş halde tutarak Land Rover’ın tarayıcınızda tanımlama bilgisi saklamasına izin vermektesiniz. Tanımlama bilgilerini devre dışı bırakmanızın web sitesinin işlevselliğini ve Land Rover web sitesinde elde ettiğiniz deneyimi etkilemesi muhtemeldir.

Bu gizlilik politikasının amacı, sitemizi ziyaret ettiğinizde sizden toplayacağımız bilgi türlerini tanımlamak ve bu bilgilerin nasıl kullanılacağını açıklamaktır. Bu uygulama, diğer hususların yanı sıra hakkınızda saklanan bilgilerin yasal ve dürüst bir şekilde işlenmesini sağlamaktadır. Saklanan kişisel bilgilerin aşırı olmamasını, doğru ve ilgili olmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Bilgileriniz güncel tutulacaktır ve bilgiler gerekenden uzun süre saklanmayacaktır. Diğer kişiler tarafından yetkisiz erişimi önlemek için bilgileriniz güvenli bir şekilde saklanacaktır. Hakkınızda hangi bilgilerin saklandığını görme ve yanlışları düzeltme hakkınız bulunmaktadır.
Land Rover kimliğinizin tanımlanabileceği bilgileri onayınız olmadan üçüncü şahıslarla paylaşmayacak veya üçüncü şahıslara vermeyecektir. Sitenin ziyaretçi yapısı ile ilgili genel bilgileri, bireysel ziyaretçilerin kimliğinin kesinlikle tanımlanamayacağı bir şekilde iş ortakları ve diğer taraflarla paylaşılabilir. Herhangi bir kişisel bilgi vermeden de sitemizi incelemeniz mümkündür. Bununla birlikte bilgilerinizi kaydetmezseniz bizden daha sonra iletişim yoluyla bilgi almanız mümkün olmayacaktır.

TOPLANAN KİŞİSEL BİLGİLER

Kişisel bilgileriniz kayıt formları ile toplanmaktadır.
Bu bilgi adınız, e-posta adresiniz, yaşadığınız yer gibi veriler içerebilir.
Bu bilgiler, formlardaki aşağıdaki amaçlarla kullanılacaktır:

- Ziyaretinizi daha keyifli bir hale getirmeye yardım etmek
- Ürün ve hizmetler hakkında ilgili bilgiler göndermek
- İlgilenebileceğinizi düşündüğümüz promosyonlar ya da ürün ve hizmetler hakkında zaman zaman size e-posta veya SMS göndermek

Bizden daha fazla bilgi almayı veya sizinle tekrar iletişime geçmemizi isterseniz kayıt formunda “Gönder” butonunun üzerinde bulunan kutucuğu işaretleyebilirsiniz. Sizinle tekrar iletişime geçmemizi istemezseniz bu kutucuğu tıklamadan formu iletebilirsiniz. Ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer kayıtlar gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanacaktır. Veri tabanımızda hangi verilerinizin bulunduğunu öğrenme, yanlış olan verilerinizin düzeltilmesini ve sizinle iletişime geçilmesine engel olunmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır. Bu taleplerinizi Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. tarafından gönderilen e-postaların alt kısmında bulunan “Üyelik tercihlerinizi değiştirmek veya üyeliğinizi iptal etmek için lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgi vermek amacı ile gönderdiğimiz SMS’leri almak istemediğinizi LANDROVERIPTAL yazıp 3172’ye göndererek iletebilirsiniz. Dilerseniz bu taleplerinizi 0800 211 00 17'yi sabit hatlardan ücretsiz olarak arayarak veya 0850 252 30 30 no’lu İletişim Merkezi’mizle irtibata geçerek iletebilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizin yukarıda anılan amaçlarla kullanılmasına izin verirseniz, bu bilgiler bizim namımıza e-posta veya diğer doğrudan pazarlama iletişimi gönderme sorumluluğunun aktarıldığı şirket veya kuruluşlara açıklanabilir.


HAKLARINIZ

Kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurtiçinde veya yurtdışında verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenmeyi, eksik veya yanlış olması hâlinde verilerin düzeltilmesini, ilgili mevzuatta öngörülen koşullar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini, düzeltme/silme/yok etme işlemlerinin verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etme hakkınız bulunmaktadır.

BU SİTEYİ ZİYARETİNİZ SIRASINDA TOPLANAN DİĞER BİLGİLER

www.landrover.com.tr web sitesini gezdiğinizde, sayfaları okuduğunuzda ve bilgi indirdiğinizde sitemize erişmek için kullandığınız bilgisayardan belirli bilgiler otomatik olarak bilgisayarlarımıza kaydedilmektedir.

Bilgiler aşağıdakileri içermektedir:

- Sitemize eriştiğiniz tarih ve saat.
- Sitemizdeki bir “oturumunuz” sırasında ziyaret ettiğiniz sayfalar ve sayfa sayısı ile sitemizde kaldığınız süre.
- İnternet alan adınız ve web sitemize erişmenizi sağlayan “IP” adresiniz (bu internette gezerken bilgisayarınıza verilen bir numaradır)
- Kullandığınız internet tarayıcısı ve bilgisayarınızın işletim sistemi
- www.landrover.com.tr linkini tıklayarak geldiğiniz site (bizi arama motorunda bulduysanız örn. Google).


E-POSTA ADRESLERİNİN KORUNMASI

E-posta adresiniz yukarıda ayrıntılı olarak belirtilen şekilde onay vermediğiniz sürece yalnızca size cevap vermek amacıyla kullanılacaktır.

BORUSAN OTOMOTİV PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş.
Adres: Hamidiye Mahallesi, Selçuklu Caddesi, No: 10, VadiPark B blok, Kat:2 Kağıthane 34408 İstanbul
Telefon: 0850 2523030
Land Rover İletişim Merkezi'mizi hafta içi 08.00 - 20.00,
hafta sonu ise 09.00 - 18.00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
Mesajınızı iletmek için iletişim formunu da doldurabilirsiniz.
İLETİŞİM FORMU

© Jaguar Land Rover 2018